10 kitap

ziyaretci | Mart 27, 2010

Dönüp dönüp okuyacağımız, çok önemli gördüğünüz 10 tavsiye eder misiniz?

This post was submitted by Hüseyin.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: kitap,

Cevabım: “10 kitap”

 1. ismailkazdal

  Benim gibi kitap aşıkı biri için dünyada en zor işlerden birisi, bir başkasına okunacak kitapları tavsiye etmektir. Çünkü ben kitapta her hangi bir konu seçmem. Hangi konu olursa olsun, iyi yazılmış her türlü kitabı alır okurum.
  İyi yazılmış roman, piyes, hikaye, masal anlatmayan tarihi bir eser, siyasi komplo kitapları, sosyolojiyle ve sosyal pisikolojiyle ilgili, hayvanları ve böcekleri anlatan uzman eserleri, mimari tarihi anlatan eserler, hatta beyin fizyolojisi gibi çok derin araştırmaları içeren araştırma kitapları, ontolojik eserler, benim için makbul tercihlerdir.
  Bütün hayatım boyu defalarca okuduğum kitapların sayısı oldukça çoktur. Öyle, onlarla, yüzlerle ifade edilecek bir sayı değildir okuduklarım.
  Şimdi bu durumdayken sana ne tavsiye edeyim. Bu işi yapabilmem için senin temayüllerini, zevklerini, kitap okuma kapasiteni bilmem gerekir.
  Sana, GOG adlı Ciovani Papin’in kalınca kitabını, ya da Maşerin Dört atlısı adlı eserini defalarca okudum, desem bir şey ifade eder mi?
  Ben, en az yirmi yıldır sadece Kuran mealleri okuyorum desem, ilgini çeker mi? Dönüp dönüp Şekspir’in (Shakespeare) eserlerini okumaktan büyük keyf aldığımı söylesem, senin için ne ifade eder, bunu bilmiyorum.
  Hasılı, isteğini karşılamam çok zor kardeşim. Sen en iyisi, mizaç ve meşrebine en uygun, sevebildiğin eserleri arayarak kendin seç.
  Ama, hangi konulardan hoşlandığını, bilgi seviyenin derecesini belirtirsen, şişmdiye kadar okuduğun kitaplardan örmekler verirsen, belki sana birşeyler söyleyebilirim. Selamlar ve sevgiler.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman