Archive for Kasım, 2011

Bilinmekliğimi istedim ve …

Çarşamba, Kasım 30th, 2011

Bilinmekliğimi istedim, onun için Ademi yarattım, şeklindeki hadisi kutsi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bana pek doğru bir ifade gibi gelmiyor. Fakat vahye yakın bir hal olduğu söylenen Hadis-i- Kutsi olduğundan ötürü, üzerinde konuşmaktan ve hatta düşünmekten bile uzak duruyorum. Saygılar. This post was submitted by Nefise Uysal.

Hak olan

Salı, Kasım 29th, 2011

İnsan için HAK OLAN nedir. Birincil derecedeki sorumluluklarımız nelerdir? Şimdiden teşekkürler. This post was submitted by Hamza Asyalı.

taraflılık- tarafsızlık

Pazartesi, Kasım 28th, 2011

Tarafsızlık kelimesi çok kullanılmaya başladı ülkemizde. Ne demek isteniyor tarafsızlık husunda? İnsan Tarafsız olabilir mi? Teşekkür ederim. This post was submitted by Hamza Asyalı.

Faiz (riba) nedir ve hükmü nasıldır.

Cuma, Kasım 25th, 2011

İslami ölçüler unutulup gitmekte. İnsan için en önemli konulardan biri olan FAİZ meselesinin ne olduğu unutulup gidiyor. İnandığımız gibi yaşayamadıkça, yaşadığımız hayatı inancımız haline getiriyoruz galiba.. ÇAĞIN diline göre nedir Faiz? Şimdiden teşekkürler. This post was submitted by Hamza Asyalı.

Dersim.Niçin bu günlerde?

Cuma, Kasım 25th, 2011

DERSİM etrafında kıyamet kopuyor. Eskiyi kurcalamak niye? This post was submitted by hüseyin kılıç.

Bahri Zengin

Pazartesi, Kasım 14th, 2011

Müşterek arkadaşımız Bahri Zengin Hakkın rahmetine kavuştu. Çok yakın arkadaşınız olduğunu bildiğim Bahri Zengin hakkında bildiklerinizi anlatır mısınız? Şimdiden teşekkürler. This post was submitted by Ahmet Semiz.

Din zenginleştikçe

Cumartesi, Kasım 12th, 2011

Dünün zencilerinin dokuz yıllık Ak Parti döneminde zenginleşerek İslamı sulandırdığı iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz? This post was submitted by Mustafa Kemal.

Millet, milliyet

Çarşamba, Kasım 2nd, 2011

Millet nedir, milliyet nedir? Irkçılıkla aynı şeyler midir? This post was submitted by L.Öksüz.

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman