Archive for Ağustos, 2012

« Önceki Sorular

CHP Mülteci Kamplarıyla Neden Uğraşıyor?

Perşembe, Ağustos 30th, 2012

CHP’lilerin Hatay’da bulunan mülteci kampıyla uğraşması, Hatay’da ev kiralayan Suriyelilere düşman gibi bakmasının nedeni nedir? CHP’yi bu politikaya kim yönlendirmiştir? Bunların amacı nedir? This post was submitted by Hacı Osman SANCAKLI.

Din Nasıl Devletleştrilmiştir?

Çarşamba, Ağustos 29th, 2012

Hocam, bazı cevaplarınızda yer yüzünde İslamın 23 sene kadar yaşadığını, Anadolu topraklarına gerçek anlamda İslamın hiç girmediğini ve Dinin Hz. Ömer’den sonra Devletleştirldiğini söylüyorsunuz. – Dinin nasıl devletleştirildiğini örnekleriyle açıklar mısınız? – Size göre gerçek manasıyla İslamda olmazsa olmazlar neydi, şimdi ne oldu? – Hangi gerçekler nasıl örtüldü? This post was submitted by Mümtaz TOSUN.

Teröre Karşı Ulusal Mutabakat

Salı, Ağustos 28th, 2012

Hocam, TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK; Kamuoyunda tartışılmak üzere 11 Maddedik “Teröre Karşı Ulusal Mutabakat” adında bildiri yayımladı. – Bu bildirinin gerçek sahibi kimdir? – Hükümetin söz söylemesi gereken bir konuda neden TBMM Başkanı böyle bir açıklama yapmıştır? This post was submitted by Mahmut SOYSAL.

Erk Değişir Mi?

Salı, Ağustos 28th, 2012

Hocam; Balyoz Davası sanığı kendisini yargılayan hakime; “Erk değişir ve yeni yapılan salonlarda sizler yargılanırsınız. Bizi masum olarak hatırlayacaklar, İNŞAALLAH sizi de öyle hatırlarlar.” diyerek tehdit ediyor. – Size göre erk nedir? – Türkiye’de erk kim(ler)dir? – Türkiye’de erk değişir mi? – Erk değişirse ne olur? This post was submitted by Mehmet GEREKLİ.

Ezan’daki Sala’nın (HAYYA ALE-SALAH) Anlamı Nedir

Pazartesi, Ağustos 20th, 2012

Hocam; Kuran’daki Sala kelimelerini mealinizin çoğu yerinde, “Davet Azmi” olarak çevirmişsiniz. peki günde beş vakit okunan ezandaki “Hayya ale-salah” ve “Hayya alel-felah”a nasıl bir anlam yüklüyorsunuz This post was submitted by Abdullah YILDIRIM.

Kur’an Gündeminin Baş Aktörü

Perşembe, Ağustos 16th, 2012

Alak Sûresi:1-10: Oku yaratan Rabbin adına! İnsanı alaktan yaratan. Oku, çünkü Rabbin Sonsuz Kerem Sahibidir, İnsana kalemi kullanmayı öğretendir, İnsana bilmediğini belleten! Gerçek şu ki insan fütursuzca azar, Zenginliği kendine yeterli görünce. Oysa, herkes eninde sonunda Rabbine dönecektir. Hiç düşündün mü şu engellemeye kalkışanı, Allah’ın bir kulunu salâ’dan? Allah adına yapılacak uzun bir “Okuma” sürecinin […]

ALLAH (C.C.) İnsanoğlunu Neden İmtihan Eder?

Pazar, Ağustos 12th, 2012

Hocam; ALLAH (C.C.) Kuran-ı Kerim’de İnsanoğlunu çeşitli yollarla imtihan ettiğini bizlere bildiriyor. ALLAH (C.C.) kullarını ne için imtihan eder. Düşüncelerinizi paylaşırmısınız This post was submitted by Yakup Songüler.

Sorulara cevapları siz mi yazıyorsunu?

Cumartesi, Ağustos 11th, 2012

Saygıdeğer hocam son zamanlarda sorulan sorulara çok uzun cevaplar yazdığınızı görüyorum. Bu beni bir taraftan sevindirirken diğer taraftan aklıma şu soruyu oluşturdu: Bütün sorulara cevapları siz mi yazıyorsunuz? Bazı sorulara başkalarının “örneğin damadınız” cevap yazdığı da oluyor mu? This post was submitted by Tevfik.

Sayfalar: 1 2 Next
« Önceki Sorular

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman