Archive for Nisan, 2013

Şanghay İşbirliği Örgütü mü? Avrupa Birliği mi?

Cuma, Nisan 26th, 2013

Hocam; Türkiye ile Şanghay İşbirliği Örgütü arasında işbirliğine ilişkin mutabakat zaptı imzalandı. Şanghay İşbirliği Örgütü, Avrupa Birliğine tercih edilmesi doğru mu? Türkiye (Dünya) Nereye Gidiyor? This post was submitted by Selim.

Tevrat ve İncil

Perşembe, Nisan 25th, 2013

Sayın Kazdal Selamünaleyküm. Maide Suresi 43-49. ayetleri ve 66-68 ayetlerine verilen klasik meallere göre sanki Tevrat ve İncil hükmedilmesi gereken kitaplar gibi görünmektedir. Bu ayetlere verilen klasik meallere onaylayıp onaylamadığınızı paylaşabilir misiniz? Hayırlı günler Sayın Kazdal. This post was submitted by Vedat.

nisa 64

Salı, Nisan 16th, 2013

Sn. Üstad Selamünaleyküm. Bu Nisa Suresi 64.ayetteki resulün duası ve birilerinin affolunması ne demektir? O ayete ve benzerlerine verilen mana doğru mudur? Yani Nisa 64.ayetteki ifadeye göre peygamberin duası olursa mı bağışlanmış olacaklar? Peygamberin duasıyla affolunma yönetime bir şekil aracılık gibi olmaz mı? Beni çok meşgul eden bir konu, bilgilendirirseniz sevinirm. İyi günler. This post […]

iki doğu ve iki batı

Çarşamba, Nisan 10th, 2013

rahman suresi 17 de iki doğu ve iki batının rabbi derken anlatılmak istenen nedir? This post was submitted by i-yılmaz.

edip yüksel

Çarşamba, Nisan 10th, 2013

Selamlar. Edip Yüksel’in Hac Suresi 40.Ayet’e verdiği meali nasıl değerlendirirsiniz? Edip Yüksel – MESAJ 2013: 22:40 Onlar ki yalnızca, “Rabbimiz ALLAH’tır“ dedikleri için haksız yere ülkelerinden çıkarıldılar. ALLAH halkın bir kısmını bir kısmına karşı savunmasaydı silolar, alışveriş merkezleri, yardım kurumları, ve içlerindeALLAH’ın isminin çokça anıldığı mescidler yıkılırdı. ALLAH kendisine yardım edenlere elbette yardım edecektir. ALLAH […]

İsa ve Çarmıh

Cumartesi, Nisan 6th, 2013

Hayırlı günler Sn. Kazdal. İsa’nın çarmıha gerilip gerilmemesiyle ilgili görüşünüzü paylaşabilir misiniz? This post was submitted by Şahin.

akil adamlar

Çarşamba, Nisan 3rd, 2013

hükümetin belirlediği akil adamlar listesi ortaya çıktı hocam. genel olarak tecrübeli isimler var ama tam olarak verimli bir liste olmamış bana göre. siz ne düşünüyorsunuz bu liste hakkında? ayrıca size komisyona katılmanıza yönelik teklif gelseydi kabul eder miydiniz? This post was submitted by ilker.

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman