Archive for Ağustos, 2013

« Önceki Sorular

Namaz

Cuma, Ağustos 30th, 2013

Selamunaleyküm hocam günde beş vakit namaz kılmıyorum cuma namazlarını kılıyorum bu konuda cevap verebilirmisiniz Allah Teala beni affedermi namaz farz bir ibadet.İnsanlar amellerine göre değil, Allah’ın affına göre beraat ederler. Allah’ın nimetlerinin şükrünü ibadetlerle yerine getirmek mümkün değildir sözüne katılıyormusunuz This post was submitted by Kadir.

Suriye Müdahale

Perşembe, Ağustos 29th, 2013

Hocam iyi günler, Malum Suriye ye müdahale gündemde . Bunca zamandır 100 binden fazla insan katledilirken sesini çıkarmayanlar niye şimdi müdahale ediyor. Yoksa bu da baştan beri süregelen bir planın aşaması mıdır? Türkiye bu durumdan nasıl etkilenir. Türkiye bu müdahalenin içinde yer almalı mıdır ? This post was submitted by Fadıl ÇETİN.

İslam İşbirliği Teşkilatı Ne İş Yapar?

Pazar, Ağustos 25th, 2013

Hocam; Mısırdaki darbeye darbe diyemeyen İslam İşbirliği Teşkilatı Ne iş yapar? İİT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu Neden Darbeye Darbe diyememiştir? Uluslararası örgütlerin (BM, İİT, v.b.) başına gerçekten karakteri ve vicdanı olan birisi gelebilir mi? This post was submitted by Ali İhsan.

Fatih terim’in milli takımın başına geçmesi.

Cuma, Ağustos 23rd, 2013

Hocam Fatih Terim’in Türk milli takımının başına geçmesini nasıl yorumluyorsunuz? Sizce her iki takıma da yeterli olabilecek mi acaba? This post was submitted by rabia.

Demokrasinin Sonu Geldi Mi?

Çarşamba, Ağustos 14th, 2013

Hocam, Yahudi’nin ve ABD’nin desteğiyle Mısır’da katliam yapıldı. Demokrasiyi dilinden düşürmeyen Batı Medeniyeti için bu kavramın sonu mu geldi? Batının istemediği kimselerin iktidara gelmesi demokrasiye aykırı mı? Bunun yerine hangi kavramı ikame edebilirler? This post was submitted by Hayrettin.

Bakara – 148

Çarşamba, Ağustos 14th, 2013

Değerli hocam, Bakara 148. ve Enfal 46. ayetlerinin işiğinda türlü türlü oyun, kıskançlık ve bilgisizlikten kaynaklanan ve her vicdan sahibini yaralayan bu Ehli Hak ( yada öyle olduğunuz sanan) arasındaki tefrikaları nasıl giderebilir ve nasıl uhuvvetimizi kuvvetlendirebiliriz. işin daha Acı yanı aslında bu tefrika daha çok kalem tutanlar arasında var. Neden dünya ve dünya menfaatine […]

bakara 102

Cumartesi, Ağustos 10th, 2013

Selamlar. Rica etsem, Bakara Suresi 102.ayet ile ilgili meal ve tefsirinizi paylaşabilir misiniz? This post was submitted by şahin.

Cin ile insan

Pazartesi, Ağustos 5th, 2013

Hocam İyi Günler, Anlayabildiğim kadarıyla bilinen manada “Cin” adında görünmez varlıkların olduğuna inanmıyorsunuz. Cin ifadesini beşerin niye yaratıldığının ve yaratıcıdan bi haber hali için kullanıyorsunuz eğer yanlış anlamadım ise. İnsan olmayı da bu şuura ulaşmak manasında kullanıyor Adem ide insanlığın ilk bu farkında olanı olarak tarif ediyorsunuz. Ancak Zariyat 56. ayetde “insanların ve cinlerin yalnız […]

Sayfalar: 1 2 Next
« Önceki Sorular

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman