Archive for Eylül, 2014

Hazreti muhammed mustafa s.a.v.

Pazartesi, Eylül 29th, 2014

Selamunaleyküm hocam Sevgili Peygamber Efendimiz SAV’ın “Ben bile kendi sonumun ne olacağını bilmiyorum” hadisiyle, bazı cemaatların veya tarikat şeyhlerinin insanlara cennete girme garantisi vadetmesi nasıl açıklanabilir This post was submitted by ABDULKADİR.

Çatışmanın Kökeni

Pazartesi, Eylül 29th, 2014

Türkiye’deki politik-sosyolojik çatışmanın kökeninde, dindar hayat tarzlarıyla seküler (din- dışı) hayat tarzı arasındaki çatışma mı yatıyor? İşin esası nedir? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

“Canavar kamyon”

Pazartesi, Eylül 29th, 2014

Bir haber: Hızını alamayan “canavar kamyon” ölüm saçtı. Bu haber diline ne diyorsunuz? Neden böyle bir dil tercih ediliyor? Hiç kamyondan canavar olur mu? Bu dil hangi gerçekleri örtüyor acaba? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Tek yol devrim mi, reform mu?

Perşembe, Eylül 25th, 2014

Türkiye’nin son 12 yıllık değişim ve dönüşüm sürecini düşünürsek; “Tek yol devrim” değil, “tek yol reform” mudur? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Humeyni Devrimi

Çarşamba, Eylül 24th, 2014

İslâmcı bir köşe yazarı, İmam Humeyni önderliğinde, İran halkının gerçekleştirdiği ihtilâle “Humeyni Devrimi” diyor. Bu tanımlamayı nasıl değerlendiriyorsunuz? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Mevlâya âşık olunur mu?

Cumartesi, Eylül 20th, 2014

Mevlâya âşık olunur mu? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

IŞİD üzerinden ne yapılmak isteniyor?

Perşembe, Eylül 18th, 2014

IŞİD üzerinden ne yapılmak isteniyor? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Yeni Türkiye

Cuma, Eylül 12th, 2014

Yeni Türkiye’den söz ediliyor. Sûretlerin değiştiği muhakkak. Öz’de bir değişim olduğunu düşünüyor musunuz? Bir şey özü itibariyle değişir mi? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman