Archive for Temmuz, 2015

« Önceki Sorular

Fetret Dönemleri

Perşembe, Temmuz 30th, 2015

6 gün süren bir internet kesintisi yaşadınız. Sanırım bu internet kesintisi ile bir “paranoya” da yaşadınız. Geçmiş olsun.  Sahi nasıl tahammül ettiniz internetsiz bir hayata?  Sizin bu özel durumunuza paralel olarak ülkemiz de “ara tarihsel bir dönem” yaşıyor. AK Parti-CHP koalisyonunu savaş tehdidi ile garanti altına almak isteyen güçler var.  Ne pahasına olursa olsun Tayyip […]

Nübüvvet’in 46 cüzü

Cuma, Temmuz 24th, 2015

Selamunaleyküm ismail hocam”Mü’minin rüyası, peygamberliğin kırk altı cüzünden bir cüzdür.” Hadiste geçen “peygamberliğin kırk altı cüzü” ne demektir This post was submitted by KaDiR.

Sözlük için öneriler

Salı, Temmuz 14th, 2015

Selâm (Enam:54); Rabbimden gelen açık bir kanıta dayanmaktayım (Enam:57); Hüküm ancak Allah’a aittir (Enam:57); Eğer bu kadar şiddetle arzuladığınız şey benim elimde olsaydı, benimle sizin aranızda (verilmesi beklenen) hüküm verilmiş olurdu (Enam:58) Ne yeryüzünün derin karanlığında bir habbe, ne de canlı veya ölü (Lafzen, “taze veya kurutulmuş”) hiçbir şey yoktur ki [O’nun] apaçık fermanında kaydedilmiş […]

PKK

Salı, Temmuz 14th, 2015

Koalisyon görüşmelerinin başladığı şu günlerde, PKK’nin bir çatışmaya yönelmesini, nasıl okumak gerekir? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Ahirette Kuran’ın hükmü devam edecekmi

Pazar, Temmuz 12th, 2015

İsmail hocam Ahirette kuran-ı Kerim’in hükmü kalkacak mı yoksa hükmü devam edecek mi Rica etsem açıklayabilir misiniz This post was submitted by AbDuLkAdİr.

CHP ile koalisyon

Pazar, Temmuz 12th, 2015

Etyen Mahçupyan ısrarla CHP ile koalisyon diyor. Global meşruiyet ve yenilenme için.Katılmak mümkün mü bu görüşe? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

YUNANİSTAN

Perşembe, Temmuz 9th, 2015

Yunanistan’da ilginç şeyler yaşanıyor. Yunanlıların içine düştüğü durumu ve buna tepkileri nasıl değerlendiriyorsunuz? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Ahlak ve etik” arasında bir fark var mı?

Çarşamba, Temmuz 8th, 2015

Ahlak ve etik” arasında bir fark var mı? This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Sayfalar: 1 2 Next
« Önceki Sorular

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman