ABD Başkanlık Seçimleri ve Dünya’ya Yansımaları

ziyaretci | Ekim 6, 2012

Hocam, ABD Başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi Romney kazanırsa Dünya’ya yansıması ne olur? Demokrat Obama kazanırsa Dünya’ya yansıması ne olur?
Cumhuriyetçilerle Demokratlar arasında temel farklar nelerdir?
Başkanların Amerikan politikası üzerinde etkileri var mıdır?
Size göre hangisinin kazanması Türkiye açısından daha iyi olacaktır?

This post was submitted by Talat MİMAROĞLU.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: imleri, malar,

Cevabım: “ABD Başkanlık Seçimleri ve Dünya’ya Yansımaları”

 1. ismailkazdal

  Obama’nın başkan olduğu zaman diliminde sorulan bir soruya verdiğim cevapta, Amerikan, aslında derin dünya gücünün, özellikle de İslam aleminde kötülemiş imajını düzeltmek için bulunmuş bir figür olduğunu söylemiştim.
  Bir Amerikan başkanının istediğini yapma gücü hiç olmamıştır. Eğer bir Amerikan başkanı derin dünya gücünün çizdiği enternasyonal politikayı çiğnemeye kalkışırsa J.F. Kennediy’nin başına gelenler gelir.
  Obama’nın dört yıllık başkanlığı, onu başkanlığa götüren evrensel güçlerin maksatlarına yardımcı olup olmadığını şahsen bilmiyorum.
  Ama yeryüzündeki güçsüz toplumların umutlarına cevap veremediği kesin.
  Bir Amerikan başkanının bizce birinci görevi bu büyük ülkeyi SAM amca olmaktan kurtarmaktır. Obama bu görevi hatırlamadı bile. Koca ülkeyi Yahudi’nin emrine vermekte tereddüt etmedi.
  Tarih boyu, Amerikada çok büyük işkencelere maruz kalmış zencilerden biri olmaktan başka hiçbir özelliği yok Obama’nın.
  Zaten yukarıda da dediğim gibi, Amerika’da hangi kişi başkan olursa olsun, merkezinde Yahudi olan dünya derin devletinin programını uygulamak zorundadır.
  Ha şahinlar ha serçeler iktidar olsun, belli bir politikayı uygalamak zorundaysa Amerikan bnaşkanı, kim olursa olsun bizim için bir fark yoktur.
  Biz Türkiye olarak neo comların, başka bir adlandırmayla, Hz. İsa aşkına (ama aslında Yahudi hakimiyetinin tam olması için) dünyayı savaşa sürüklemeye yemin etmiş Evencelistlerin başkanı Baba Buşh ile bile, Turgut Özal döneminde birlikte haraket edebilmiş bir ülkeyiz.
  Yeter ki, şövenlik yapmayalım. Ben böyle yaparım demeyelim. Çünkü bu dünya üzerinde hiçbir kimse yada ülke istediği şeyi yapamaz.
  İletişim araçlarının gücü, Bütün ülkeleri bir biçimde entegre etmiş ve dünya gücünün globalleşme amacı büyük oranda tahakkuk etmiş durumdadır.
  Başkanlar önemli değildir. Önemli olan arka planda kalan asıl yöneticilerdir. Ve biz sadece başkanları görüyoruz, onları göremiyoruz.
  Sevgiler.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman