Abdullah Gül, Fehmi Koru ve Fetullah Gülen

ziyaretci | Ocak 5, 2014

Cumhurbaşkanı Gül pek televizyona çıkmazdı. Neden çıktı ve o açıklamaları yaptı acaba ? Bir de neden Cumhurbaşkanı Gül, Koru’yu Amerika’ya Gülen’le görüşmeye gönderdi?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Abdullah, Fehmi, Fetullah,

Cevabım: “Abdullah Gül, Fehmi Koru ve Fetullah Gülen”

 1. ismailkazdal

  Daha önce Gül ve cemaat ile ilgili bir soruya nifak gerekçesiyle cevap vermemiştim. Şu sıralarda nifakın görülmemiş olanlarını yaşıyoruz. Artık eteklerdeki her melanet ortalığa yayılmış durumda.
  Onun için düşüncelerimi gizlemeden, ülkedeki bütün operasyonlar, Türkiye’i dünyada sözü geçen bir noktaya taşımaya ahtetmiş Tayyip Erdoğan’ı alaşağı etmek içindir. Eğer dünya gücü onu alaşağı edebilir ve 2023 hedefini sekteye uğratırsa ancak o zaman bu ülkeyi eskiden olduğu gibi gütmeye devam edebilir.
  İşte tam da bu noktada, bu durumu bilen Gül, dünya gücünün Tayyib’i devirmek maksadına ulaşacağına inanarak (ki mantık olarak doğru bir inançtır bu) Tayyip’ten sonraki zillet zamanlarında ayakta kalmak hesabıyla, o güçle birlikte hareket eden cemaate yakın durmakta ve kendi statüsünü koruyacağı zannını taşımaktadır.
  Ama, heyhat. Artık dünya gücü İslamın tozu bile bulaşmış olsa birine, ona asla güvenmeyecek, bundan sonraki işlerini sadece Beyaz Türkler eliyle yürütecektir. Ve de Gül İslamın tozundan öte, şeriatçılık yaftası bulaşmış bir sabıkalıdır.
  “Ve onların dinine evet demedikçe, sizi sevmelerine imkan yoktur” ayet mealinin içeriği asla değişmez. Çünkü inanmayanlar inananlardan olduğunu söyleyenlere nazaran, kendi dinlerinde daha taviz vermez mümindirler. Ve de insaf ve vicdan taşımazlar. Hayat tarzımız dedikler şeylere aykırı hiçbir özel tarza izin vermezler ve vermeyeceklerdir. Ta ki biz en az onlar kadar kendi hayat tarzlarımıza iman edene kadar. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman