ahmet altanın çıkışının nedeni

ziyaretci | Ocak 18, 2011

Hocam; son günlerde altanın başbakana zehir zemberek açıklamaları gündemi meşgul etmekte;
1. Ahmet kimdir?
2. Taraf gazetesi hangi amaca hizmet etmektedir?
3. Ahmet ALTAN’ın Başbakana bu çıkışının sebebi nedir? Kendisi söylediklerinde haklı mıdır?
4. Liberallerle Ak Parti yol ayrımına gelmiş midir?
5. Size göre Ak Partinin bundan sonraki yol haritası nasıl olmalıdır?

This post was submitted by muzaffer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: ahmet, altan, nedeni,

Cevabım: “ahmet altanın çıkışının nedeni”

 1. ismailkazdal

  Bundan bir müddet önce, yine Ahmet Altan’la ilgili bir soruya cevap vermiş ve o cevapta, Liberal demokratlar için “NİHİLİST” nitelemesi yapmıştım. Doğrudan inanç kavramına karşı olduklarını, insanlar arasındaki kavgaların inanç kökenli olduğuna inandıklarını, açıklamıştım ve de kendilerinin gerçekleştirme imkanı bulamadıkları inançsızlık inançlarını, düzen tarafından nefesi kesilmiş Müslümanlardan oluşan bir siyasi kadronun üzerinden tahakkuk ettirmeye çalıştıklarını açıklamaya çalışmıştım. Aslında, İslamın yasak ettiği, ya da hoş görmediği ne kadar günah içerikli insan fiili varsa, onları insan hakkı olarak savunan bu nihilist anlayış, bütün inançlara karşı olan bir anlayıştır. Ve onun içindir ki, her hangi bir inanca bağlı insan gurubunun bu tiplerle birliktelik kuramayacağını anlatmaya uğraşmıştım. Eninde sonunda, inançlı insanlardan oluşan AK Parti kadrosuyla ayrışacağını, ve belki de vesayet altına alamayacaklarını gördüklerinde, bu partinin en büyük düşmanı olacaklarını, bu durumu gördüğümde şaşırmayacağımı açıklamıştım. İşte, genelde, olması gerekenler olmakta, inançlara düşman olması doğal olan liberal demokratlar, kendi saflarını göstermektedir. İnançlara saygı duyması mümkün olmayan bu gurup, belirli bir insan kişiliğine karşı, hiçliği savunan bu zümre, nihayet, inançla birlikte yaşayamayacaklarını anlamışlar ve dünya düzeninin yanındaki yerlerini almışlardır. Bu sözde hürriyet aşıklarının, HÜRRİYETTEN anladıkları, sadece insanın hayvani yanının serbestisidir. HALBUKİ, Hürriyet istemek için, içgüdüleriyle yaşayan hayvanlardan ayrılıp bir inançlı kişi olmak lazımdır ve bunlar bu gerçeğinin farkında bile değildirler. Hürriyet, var olan bir özel kişilik namına istenir. Yani, hürriyet kişiliğin hakkıdır. Kendi kişiliği olmayan neyin adına hürriyet isteyecektir?
  Bu girişten sonra, soru maddelerini tek tek cevaplamaya çalışalım:

  1. Ahmet ALTAN kimdir?
  AHMED VE Mehmet Altan kardeşler Osmanlı paşalarından birinin torunlarıdır ve elbette yönetici kadroların ne durumda olduklarını çok iyi bilen kimselerdir. Yani, devleti iyi tanırlar. Ayrıca, Pagan babaları da, yirmi yedi Mayıs askeri darbesinde üstün görevler yüklenmiş ve devletlilerden biri olduğunu göstermiştir. Kısaca, zevki hayatın merkezine koymuş iki kardeştir ve elbette ki beyaz Türktür Altan’lar. Beyaz Türk olduklarından, Türk’ün en büyük tabusu orduya karşı hiç söylenmeyecek sözleri söylemişler iyi bir işe vesile olmuşlardır ve buna rağmen başlarına bir şeyler gelmemiştir. Şayet bu kardeşlerin ve öncelikle de Ahmed’in sözlerini zenci bir yazar, mesela Abdurrahman Dilipak yazmaya kalkışsaydı, bakın bakalım başlarına neler gelebilirdi. Zaten Türk derin devleti, Ataiste ve bilhassa da deiste büyük önem veriyor ve onlara yan bakmaktan uzak kalıyor. Ama bu kardeşler, yanlız zenci Türklere yasak olan devlet eleştirilerini yapmışlar, yerleşik devlet paradikmasının canına okuyarak, bu topluma hizmet vermişlerdir. Elbette bu hizmeti, zenci Türkler olarak asla unutmayız. Ama, inançsızlık inançlarının taşeronu olmayı da daha fazla kaldıramayız.

  2. Taraf gazetesi hangi amaca hizmet etmektedir?
  Batı medeniyetinin hakim olacağı küresel nizamın içinde yer almaya çalışmaktadır. Yani, insanlığın felaketini hızlandıran Batı medeniyetinin hakimiyet mücadelelerine destek vermektedir.

  3. Ahmet ALTAN’ın Başbakana bu çıkışının sebebi nedir? Kendisi söylediklerinde haklı mıdır?
  BAŞBAKAN Erdoğan’ın, Ülkeyi demokratlaştırmak için iktıdarda kalması şarttır. Bu şartlardan biri de, yanlış bir tanımlamayla, milliyetçi denen, aslında Türk ırkçılığı içinde yer alanları kendi saflarına katmak ve doğru bir politikaya hizmet ettirmektir. HER İDEOLOJİYE UZAK OLAN liberal demokratlar, haklı olarak hiç sevmedikleri ırkçılıktan korktukları için, Erdoğan’a saldırmaktadırlar. Elbette kafalarındaki fikirlere göre söylediklerinde haklıdırlar. Ama, ırkçılıktan en az onlar kadar nefret eden bizler, Müslüman Erdoğan’ın hiçbir zaman ırkçı olmayacağını bildiğimizden, sözlerinin hiçbirini doğru bulmuyoruz. Onların sırtında yumurta küfesi yok, ama Erdoğan’ın var. Hiç kimseyi ve hiçbir gurubu dışarda tutmak lüksü olamaz Erdoğan’ın. Zaten varlığı kabul edilmeyen, dışarıda bırakılan her gurup, ayrışımın sebebi olur, birleşmenin, bir arada yaşamanın yolunu tıkar. Erdoğan, kendileri gibi pagan olanları bile hazmederken, ülkücülerden uzak duramaz, onları kafa tasçıların ellerine terkedemez.

  4. Liberallerle Ak Parti yol ayrımına gelmiş midir?
  ZATEN YUKARIDAN İTİBAREN söylediklerim yol ayırımın başladığını göstermektedir.

  5. Size göre Ak Partinin bundan sonraki yol haritası nasıl olmalıdır?
  AK Partinin tuttuğu yol doğrudur. Ülkedeki hiçbir etnik, ya da dini veya ideolojik gurubunu dışlamayan anlayışına devam etmeli, sistemin elverdiği kadar, adım adım, insanca yaşama hedefine doğru yürümelidir. Hiddetlenmeden, suhuletle Türkiye gemisini hürriyet limanına taşımalıdır. Bu gemiyi karaya vurmadan sulh kıyısına taşıyacak tek siyasi kadro şimdiki Ak Partisi, ve lideri Tayyib Erdoğan’dır. Onun, yolundan sapması, ülkenin yıkımı anlamına gelir.
  Selam ve sevgiler.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman