AK Parti’nin Oy Oranı

ziyaretci | Nisan 6, 2014

AK ’nin oy oranının yüzde 70’lere doğru gidememesinin nedenleri nelerdir? Diğer yandan, çok “anormal” seçim şartlarına rağmen AK ’nin oy oranının yüzde 40’ın altına düşmemesinin nedenleri nelerdir?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: parti,

Cevabım: “AK Parti’nin Oy Oranı”

 1. ismailkazdal

  Bundan elli yıl kadar önce Hilal dergisinde “Korku Toplumu” adlı bir yazı yazmış ve bu ülkede yaşayan insan ve cinlerin kişiliğini korkunun oluşturduğunu anlatmaya çalışmıştım. “Doğarsın an baba korkusu, ders alırsın hoca korkusu, askere gidersin rütbe korkusu, eve dönersin maişet korkusu, zabıta korkusu velhasılı külliyen devlet korkusu” biçimlemiştir bu ülkenin kimliğini.
  Onun için bu toplumun başat karakteri, “Dur bakalım neler olacak” kaderciliğidir.
  Yerli müziklere, şiirlere bir göz atarsak bu melankoliği görürüz toplumda.
  Tam emin olma hissine girmeden harekete geçmez bu toplum.
  Tayyip’in başaracağından hala emin değildir toplumun bir kesimi.
  Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi kazasız belasız atlatırsa genel seçimlerde yüzde atmışa ulaşabilir Tayyip’in oyu. Elbette en aşağı yüzde elli beş oy alarak başkan olduğu taktirde.
  Yüzde yetmiş yıllarca önce benin dile getirdiğim bir ölçüdür.
  Ve gerçekten halka dayalı muhalefet partisi kurulmazsa eğer ulaşılacak bir hedeftir. Hangi mezhepten olursa olsun, milli amaçları öncelliyen muhalefet partisi ortaya çıkarsa yüzde yetmişe ulaşmanın bir anlamı kalmaz.
  Sence gerçekten ülkeye lazım olan böyle bir muhalefet partisi çıkar mı ortaya? CHP var oldukça ve kutsal inek gibi toplumun önüne çıktığı müddetçe hiç mümkün olmaz bu güzel iş. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman