Allah’ın Rahmetinin Simgesi

ziyaretci | Şubat 15, 2015

Hz. Meryem’e bir oğlunun olacağı haber verilirken; “, bir şeyin olmasını dilediğinde, ‘Ol!’ der ve o şey oluverir” (Ali İmran : 47) denilmektedir. ‘Ol!’ emrinin gerçekleşmesi, esbâbdan yani sebep-sonuç bağlantısından vareste midir? Meryem 17’de geçen “eli yüzü düzgün bir beşer” ifadesi, bu konudaki spekülasyonlara neden son vermemiş olabilir? Böyle bir anlayış ve kavrayış, Hz.İsa’yı bütün insanlık için ’ın tam ve gerçek bir yapmaz mıydı?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Allah, Rahmetinin, Simgesi,

Cevabım: “Allah’ın Rahmetinin Simgesi”

 1. ismailkazdal

  Allah’ın rahmetinin simgesi, kendini nkar edenleri bile yaşatmasıdır.
  Biz bir insana azıcık bir şey versek, verdiğimiz kişi, bunu inkar etse, hemen küplere biner, en azından bu nankörü yanımızdan kovarız.
  Hz: Meryemle ilgili efsaneler, ya da Allah yasalarının bize yansıyan veçhesiyle uyuşmayan kasallara inanmak, dini ruhbanlaştırmak ve Allah’ın yerine güçlü insanları ikame etmektir.
  Dört büyük nebi iresullerden biri olan Hz. İsa’yı ve onu doğurma cesareti gösteren bik kadın Meyem’i sadece fetiş olarak kullanmak, onlar adına yapılan en büyük cinayettir.
  Hiristiyanlık, hayata katkı veren bir din değildir. Boyunlara takılan haçtır ve kiliselerdeki ikonlardır. Din, hayatı tanzim eden hukuku kurallarıdır. Mesela, her nebi içini zina haramdır. Ama fetiş dini hiristiyanlık bi zina medeniyeti kurmuştur. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman