“Arap baharı” dediğimiz şey bir aldatmaca mıydı?

ziyaretci | Aralık 7, 2014

“Arap baharı” dediğimiz şey bir mıydı?

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: aldatmaca, Bahar,

Cevabım: ““Arap baharı” dediğimiz şey bir aldatmaca mıydı?”

 1. ismailkazdal

  Elbette ki bir aldatmaca değildi. Dünya gücü, son Resul dönemi ve iki halife zamanı dışında, tarihinin hiçbir döneminde ferdi hürriyet tatmamış ve hep erkin kulu kalmış Araplara batının bedensel hürriyetini tanıtmaya karar vermiş, ve bu topraklara Demokrasi getirmeye karar vermiştir Çünkü dünya gücü demokrasiyi uluslar içine girebilmek için Truva atı olarak kullanmaktadır.
  Ama ne kadar yazık ki, daha ilk demokratik seçimde, ortadan kaldırmaya çalıştıkları İslam medeniyetine hissen bağlı olan Araplar kazanınca, işledr değişmiş ve demokrasi kararlarını geri almıştır.
  Bizim için de Arabistan’da demokratik seçim olması gayet faydalıdır. Çünkü sandık başına gidecek halk, hala Osmanlı imparatorluğunun halkıdır vr Türkiye’ye bağlıdır. Bu bakımdan Türkiye kolayca seçimlere yön verebilir ve kendi istediği siyasi kadroları iş başına getirebilirdi.
  Ama ne kadar yazık ki, Tayyip “bir dakika” deyip dünya gücünün karşısına çıkmış ve dünya gücünün işini bozmuştur.
  Elbette dünya gücü kendisine kafa tutan Türkiyedeki siyasi kadroya demokrasi gibi bir aracı vermezdi, veremezdi.
  Kısaca bu sebep başta olmak üzere daha başka birçok faktör Arap baharını fiyaskoyla bitirmiştir.
  Türkiye, elbette Orta Doğunun, Kafkasların ve de Balkanların ağabeyisidir. Ama Müslüman bir ağabeye, ne dünya gücünün me de onların yerli bağlılarının tahammülü yoktur. Ancak İslam dinini mabetlerde hapseden bir ağabey olsaydı, Arap baharı da müspet neticeye ulaşabilirdi. Selamlar.

Cevabım

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman