Aşram’la Aldatmak

ziyaretci | Mayıs 12, 2015

Wall Street’ten, Milano’dan, Ulus’tan, Nişantaşı’ndan, Maslak’tan CEO’lar uçaklara binip aşramlara gidiyorlar. Bu CEO’ları “Biz Cuma’ya ya da zikr’e davet etsek, gelmezler” diye eleştiren muhazakârlarlar var.Bu ilginç haber ve yorumlara ne dersiniz?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Aldatmak,

Cevabım: “Aşram’la Aldatmak”

  1. ismailkazdal

    Bu muhafazakarlar, dine inanmayanlarla tartışma yaparlarken, Kuran ve sünnetten delil getirirlerken, inanmayanların, bu salaklık karşısında bıyık altından kıs kıs tebessüm ettiklerini şahit olurdum. Ve elbette, dini delillerle ikna edilmeye çalışılan kişiler ayrıldıktan sonra, bu salaklığı kim yapmışsa, ona ağzıma geleni söylerdim.
    Müslümanlar, kör közden yaş gelmeyeceğini henüz bilmiyorlar ki, dine davetin her çeşidine karşı olan birilerini dini mekanlara davet etmek gafletinde bulunuyorlar. Allah’ın verdiği aklı kullanmamanın düştüğü salaklıklardır verdiğin örnekler.
    İslam gibi mutlak hak olan bir dine koşmuyorlarsa insanlar. onu temsil ettiğini iddia eden bizlerden dolayıdır.
    Allah her birimize ancak hakkettiğimiz ihsan eder. Hakketmenin en kısa ve emin yolu da, yaratıcının bize en büyük lütfu olan aklı kullanmaktan geçer. Çünkü, aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdıracağını söylüyor bize yaratıcımız. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman