Başkan’ın dediği mi oldu?

ziyaretci | Mart 9, 2015

Hakan Fidan adaylığını geri çekti. Merak ediyorum, acaba nasıl ayartılmıştı? Aklı nasıl çelinmişti? Kimlerle konuşup böyle yanlış bir karar almıştı? Tayyip Erdoğan’ın muazzam gücüne ve gücünü doğru kullanma sezgisine, basiretine, ferasetine rağmen nasıl oldu da “siper”i terketmişti? Hatasını telafi etmiş oldu mu acaba?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler:

Cevabım: “Başkan’ın dediği mi oldu?”

 1. ismailkazdal

  Derin imanı kabul etmiş olursaki, o zaman, Davutoğlunu, Hakan Fidanı, Tayyib Erdoğana karşı birleşen kişiler olarak tanımamız gerekli.
  Yani, başkanın gücüne rağmen Fidanın onun isteğine karşı çıkması için. güçlü bir takım yerlerden destel alması gerekir. Bundan önceleri, partinin dört kurucusundan biri olan Şener’in aldığı gibi.
  Ben, ne Gülün, ne de Fidanın, yeni Türkiye için bu kadar emek verdikten sonra, bu misyona sırt çevireceklerini sanmıyorum. Hele de Davutoğlunun böyle bir şeye tevessül edebileceğine hiç inanmıyorum.
  Gülün, gezi sırasında gözünün korktuğuna, hayatını kurtarmak için, “Herşey Sandık değildir” diyerek, Tayyibi yıkma yemini yapan dünya gücüne hoş görünmek için söylediğine inanıyorum. Yeni, Türkiye idealine inanan bir insan olarak görüyorum onu.
  Şener gibi ilkesiz biri olarak görmüyorum onu.
  Davutoğunun ise, en az Tayyib kardeşimiz kadar, şanlı tarihi ardına alan yeni Türkiye idealine sahip biri olduğundan şüphe bile etmiyorum.
  Hakan beyi yakından tanımıyor ve sadece MİT başkanı olarak yaptıklarına bakarak hüsnüzan ediyorum.
  Bütün bunların üzerine, insanlar ihtiyaç içinde olduklarından dolayı zayıftırlar. Ve bundan dolayı her kişinin maddi tekliflere karşı belli bir noktaya kadar dayanabileceğini düşünmekteyim.
  Yani, vaadlere kanmamanın da bir hududu vardır, inancındayım. Az veya çok, Herkesin bir bir bedeli vardır. Onun için olmaz demek mümkün değildir.
  Amai bu günkü yeni Türkiye idealistlerinin çok zor satın alınabileceğine inanmaktayım ve bu sebeple partiyi bölmekte rol alabileceklerine de inanmamaktayım.
  Bu ülkedde ta yetmişli yıllarda daha bahsi bile edilmediği bir dönemde, komplo teorisi temellii, “Beynelmilel Güçler ve Yıktırılan CHP-MSP Hükümeti” adlı kitabı ben yazdım.
  Ama bugün, Yeni Türkiye hedefinden saptırmak için hazırlanan komplolara Ak Parti üst yöneticilerinin katılacağına inanmıyorum.
  Eğer bu inancım yıkılırsa, artık ört ki ölem. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman