Cemaat-Ergenekon

ziyaretci | Ocak 4, 2014

İsmail bey iyi günler,
1. Daha önce size sorulan bir soruda : 17 Aralık Operasyonundan sonra “Balyoz ve sanıklararına bir özür borcumuz var mı” sorusuna verdiğiniz cevap ışığında Sayın Başbakanımızın ve avanesinin bu konudaların tekrar yargıya taşınması konusundaki tavırlarını nasıl değerlendiriyorsunuz.
2. Fethullah Gülen ve konusunda size sorulmayan kalmadı ve size de haklı olarak bu konuda haklı olarak gına geldi. Affınıza sığınarak bu camia hakkında sizin ve Abdurrahman dilipak gibi yazarların dillendirdiğiniz Moon Tarikatı ve Opus Dei benzetmeleri ve ABD nin ılımlı islam projesi konusu ne hikmetse o meşhur irtica eylem planında da (Dursun Çiçek’in yargılanıp mahkum olduğu plan ) : aynı şekilde bu camianın itham edileceği öngörülüyordu. Bu planı hazırlayanlar eğer bu iddianız doğruysa neden içeride.
3. Meşhur hocanın bedduasına veya meydan okumasına”Her kim bu vatanı satıyor ve insanları kandırıyorsa..” Amin diyebilirmiyiz. Hükümetin şu anda yaptığı tasviye hareketi de bir nevi amin olarak anlaşılabilir mi?

This post was submitted by M.Arif.

Benzer Sorular

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Cemaat, ergenekon,

Cevabım: “Cemaat-Ergenekon”

  1. ismailkazdal

    Gına gelen konuda bir kez daha cevap vermeye çalışayım. Ben kendimden sorumlu bir kişi olarak hoşgörü ittikadını dünya gücünün yeni dünya düzeni ya da küreselleşme projesine paralel görüyorum. Neokomların sözcülerinden olan Hentinton, kadim medeniyetleri asimle edilemez, onun için güce baş vurup yok edilmeldir derken, güvercinlerin sözcüsü Fuller ise asimle edilebilir demektedir. Moon ve hoşgörü mezhebi olan cemaat ya da camia Fuller felsefesinin uzantısıdır.
    Aslında kadim dinler, ve özellikle İslam dini mabetlerdeki içi boş ritüellere hapsedilerek, asimle edilmiştir.
    Bütün kadim dinler “Ye iç git bak işine, karışma Allah ile devletin işine” pasifliği demek olan Ortodoksluğa evrilmiştir. Yani hukuk içeren İslam dini mabetlere kapatıp, hukuk yapma işi güçlülere devredilmiştir uzun zamanlardan ve asırlardan bu yana.
    Fethullah hocanın bedduasının ortaya atılan bir yapıda görmüyor, doğrudan Tayyib kardeşimizin muhatap alındığında eminim. Eğer Allah göstermesi bu son operasyon Tayyip kardeşimiz tasfiye edecek olursa o zaman beddua tutmuş sayılabilir. Tabi biz de böyle bir bedduaya amin demeyiz. Selam ve sevgiler.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman