“Cemaat Örgütü” Allah’a ve O’nun Elçi’sine karşı savaş tavrı içinde olanlara bir “üs” mü sağladı?

ziyaretci | Mart 22, 2014

Kurtlar Vadisi bu haftaki bölümünde “ Örgütü”nü Tevbe 107 ile yorumladı.

Tevbe 107: Ve birtakım zararlı eylemlerde bulunmak, dinden çıkmayı örgütlemek, müminler arasına ayrılık sokmak ve başından beri ve O’nun Elçisi’ne karşı savaş tavrı içinde bulunanlara bir gözetleme yeri sağlamak için ayrı bir mâbed kuran münafıklar var. Bunlar ey inananlar, size muhakkak ki, şöyle yemin edecekler: “Biz bununla sadece iyilerin iyisini yapmak istemiştik!” Oysa, onların yalancılar olduğuna bizzat tanıktır.

“Cemaat Örgütü” Allah’a ve O’nun Elçi’sine karşı savaş tavrı içinde bir “üs” mü sağladı?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Allah, Cemaat, olanlara,

Cevabım: ““Cemaat Örgütü” Allah’a ve O’nun Elçi’sine karşı savaş tavrı içinde olanlara bir “üs” mü sağladı?”

 1. ismailkazdal

  İnsanlar ve özellikle cinler, kendi işledikleri günahları, ya Allah’a, ya şeytana, ya zamana, ya feleğe, hasılı kendin başka her şeye yükleyip kurtulduklarını sanırlar
  İşledikleri günahları, Allah böyle istedi, lanet olsun bu şeytana bana bu günahı işletti, kahrolsun bu zamane, bana suç işletti, feleğin gözü kör olsun, gibi transferler yaparak günahlarında kurtulmaya, yani kendilerini aldatmaya çalışırlar.
  Tabii ki, günahlarından kurtulmanın en kestirme yolu, aklını şeyhlere, hocalara devretmektir. Nasıl ki, Hazreti İsa, kendine bağlıları eziyet çekerek temizlemiştir aynen böyle bir durumdur aklı başkalarına satmak.
  Bütün Allah’a sığınmayı başaramayan acizler, yani aklını kullanamayanlar, sığınacak iğreti sığınaklara gereksinim duyarlar. Ve de bulurlar.
  İşte cemaatçilik de sığınaklardan biridir.
  İşte Fethullah gurubu da bu fonksiyonu yüklenen gruptur. Bu guruba giren safdil kişiler kendilerini kurtulmuşlardan sayarak, rahatlamaktadırlar. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman