Cengiz Çandar’ın Savruluşu

ziyaretci | Nisan 19, 2015

Çandar Türkiye’nin iç ortamının giderek iç karartıcı hâle geldiğini yazıyor, artık akredite olmayan eski Devlet Gazetesi Hürriyet’te?

Yalnızca içimizi değil bütün Türkiye’yi karartan, tarihimizin en karanlık dönemi olan 28 Şubat günlerinde; ana akım medyadan kovulan Çandar Yeni Şafak’ta köşe bulabilmişti.

Çandar’ın bu entelektüel çapsızlığı ve sefaletini ve savruluşunu nasıl açıklıyorsunuz?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: andar, Cengiz, Savrulu,

Cevabım: “Cengiz Çandar’ın Savruluşu”

 1. ismailkazdal

  Cengiz Çandar, Fatih’in devletten tasfiye ettiği Çandarlı Halil paşanın soyundan geldiğini ispat etmeye çalışıyor her halde.
  Neydi dedelerinin devletten uzaklaştırılma sebebi? İstanbul’un fethine karşı çıkışıydı. Niçin karşı çıkıyordu bu fethe? Çünkü, Bizans’ı kendi zamanının büyük gücü olarak görüyor, onun için de bu büyük imparatorluğun yıkılamayacağına inanıyordu.
  İşte cengiz Çandar da, tıpkı dedeleri gibi, bugünün dünyasının güçlerinin yıkılamayacağını, onun içindir ki, dünya gücüyle boğuşmanın, ülkeye zarar vereceğini düşünmesidir, bugünkü durumunun sebebi. Özel genlerin gücüne inanmamız gerek. Çandar’a tarihi genleri yön veriyor.
  Aksi taktirde, 26 şubatın mağduru olan bu zatı şerif, kitaplarını satabilmek için, gerici kitap çarşısı Beyaz Saray’da, mahzun mahzun dolaştığı, ve yine gericilerin çıkardığı bir gazeteye yazmak zorunda kaldığını unutmaz, ekmek yediği tekneyi pislemeye yeltenmezdi.
  Evet, genlerinin etkisi altındadır Cengiz Çandar. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman