Cevabınızda Hz. İsa’nın Babasına TECAVÜZCÜ demişsiniz? Hz. İsa bir tecavüz sonunda mı doğmuştur? Böyle mi söylüyorsunuz?

ziyaretci | Şubat 19, 2015

Cevabınızda Hz. İsa’nın Babasına TECAVÜZCÜ demişsiniz? Doğru mu?
Hz. İsa bir tecavüz mı doğmuştur

This post was submitted by Kartal.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: babas, cevab, siniz, sonunda, TECAV, yorsunuz,

Cevabım: “Cevabınızda Hz. İsa’nın Babasına TECAVÜZCÜ demişsiniz? Hz. İsa bir tecavüz sonunda mı doğmuştur? Böyle mi söylüyorsunuz?”

 1. ismailkazdal

  Hz. Meryem konusuna vermiş olduğum cevapta, ilgili konuyu, yani Hz. Meryemin hikayesini anlatan ayet meallerini nakletmiştim. O ayet meallerini okuyun, sonra elinizi şakağınıza destek yaparak bir iyi düşünmeye çalışın. Bakalım siz başka bir hikaye çıkarabilecek misiniz.
  Benim her konuda kılavuzum, kesin olarak Allah’tan geldiğine inandığım Kuran’dır.
  Ve Kuran’da, sıra dışı, yani, Allah’ın değişmez kurallarının ve yasalarının dışında hiçbir ayet bulamazsınız.
  Dini, olmazlar ya da gizemler, uygulanmazlar ya da kuru hayaller mahiyetine sokup, işlevsiz hale getiren ve insanı tanrı yerine koyan anlayış, dini anlaşılır olmaktan uzaklaştırmıştır.
  Bize göre, bir tek ayet bile fıtrat kanunlarının dışına çıkan ve adına mucize denen hayallere yer vermez.
  Kuranda, ateş yakar, su yıkar ve de yarılmaz. Kim ki ateş yakmaza inanır, o zaman Allah’ın değişmez bir yasasını inkar etmiş sayılır.
  İşte Hz. Meryem de Allah’ın değişmez yasalarına göre hamile kalmış ve çocuğunu dünyaya getirmiştir
  Naklettiğim ayet meallerine baktığınızda, Allah’ın oğlu olmaz kesin kararını görürsünüz. Zaten müteal, yani, bütün yaratılmışlardan aşkın olan Allah’ın, bir yaratılmıştan çocuğu olmasına inanmak, Allahı insanlaştırmak anlamına gelir ki, bize göre böyle bir telakki en büyük küfür olur.
  Bazı Batı eserlerinde, İsa’nın babasının bir nebi olan Yakup ya da Yahya olduğu kaydı geçmektedir. Biz her hangi bir nebinin genç ve iffetli bir hanım kızı hamile bırakacağına inanmayı, nebilere hakaret olarak kabul ederiz.
  Aslında, tecavüzü kabul etmek, daha önceki cevabımda söylediğim gibi, çok büyük bir insan trajedisini çözüm açısından insan için önemlidir.
  Kısaca, her olayı, Allahın değişmez kanunlarına test ettirmek, dini, işlevli bir gerçek haline getirir. Temel itikat budur ve bu olmalıdır.Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman