CHP’nin Vaatleri

ziyaretci | Nisan 22, 2015

CHP’nin sadece para dağıtımına dayalı seçim hakkında ne düşünüyorsunuz?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Vaatleri,

Cevabım: “CHP’nin Vaatleri”

 1. ismailkazdal

  1950 seçimlerinde, elbette her hangi bir inancı temsil edemediği için, fasulye, süpürge, nohut gibi bir kaç o zamanın elzem tüketim maddelerini ucuzlatma vaatleri yapılırdı. Daha sonraları, gelişe gelişe nihayet iki anahtar, ya da 35 yaşında emekli etme gibi vaatlere dayandı.
  6 liraya yakın bir fiyatla alınan benzin 54 kuruştan, 560 kuruştan alınan azot sanayi mamulleri 60 kuruştan, beş lira civarında maliyeti olan kağıt mamulleri 80 kuruştan halka dağıtıldı rey uğruna, sonunda da, Lüksenburk’tan bir milyon dolar borç alınacak duruma gelindi.
  Nihayet, rey uğruna, karşılığı olmayan ve hakkedilmeyen mali imkanların sahibi olan toplum, lüks tüketime itildi, ve Türk lirası dolar karşısında eriyip sıfırlandı, en küçük akçe olan bir lira, milyona çıktı. Yüz lira karşılığı yüz milyon lirayla, Çengelköy’den Eminönü’ne gidip gelirken, yolda kalmaktan ödün koptuğu bir duruma gelindi.
  İşte, mali açıdan eski Türkiye bu durumdaydı.
  CHP vaatleri, yeniden eski Türkiye’ye hızla dönüşün yolunu açmaktır. Ve, iktidar adına ülkeyi batırmayı vat etmektir. Ve bundan daha büyük bir vatan ihaneti düşünülemez bile.
  Eski zamanlarda, yani askeri vesayet zamanlarında, zencilerin hükümetleri gelir, hazineyi doldurur, asker darbe yaparak birikmiş paraları beyaz Türklerin kasasına aktarırdı.
  Şimdilerde, askerler bu beyaz Türk ihalesine kulak asmıyor ve beyazların iktidarını ta 1071 yılına kadar hayal haline getiriyor. Elbette, kendini ülkenin sahibi sanan beyazlara, sokaklardan iktidar olma yolundan başka çare kalmıyor. Ve ne olur olmaz belki de tutar sanısı içinde havada vaatlere sarılıyor.
  Nasıl olsa seçimle iktidar olma, Kaf dağının ardındadır. At babam at.
  Ama, karşılarında eski Türkiye’nin halkı yok. Ancak, aç gözlü, önünü ardını hiç düşünmeyen hödüklerden başka muhatabı yoktur bu absürt vaatlere icabet edecek olanlar. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman