Darbe olabilir mi?

ziyaretci | Ocak 7, 2014

Ordu’da, üst rütbeliler Hükümetle uyumlu çalışıyorlar. Bu duruma bakarak, Başbakan Erdoğan’ın ordunun tümüne hakim olduğu söylenebilir mi? 27 Mayıs benzeri, hiyerarşi tanımayan bir mi?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Darbe, olabilir,

Cevabım: “Darbe olabilir mi?”

 1. ismailkazdal

  Tabi olabilir. Yalnız siyasi ve iktisadi ve de medyatik hayattaki kuruluşlar içinde değil, ordu içinde de eski devleti isteyen guruplar vardır dünya gücünün emrinde olan unsurlar.
  Seçilmiş hükumetlerin zaaflarını beklerler, eğer Tayyip gibi sert bir lider olursa karşılarında gezi ve de yolsuzluk operasyona başvurarak iktidarı yıpratırlar ve darbeye hazır hale getirirler.
  Değil Türkiye’de en güçlü ülkelerde bile idarede homojenlik yoktur. Ama bütün kurum ve kuruluşlar menfaatler bağlamında buluşmuş ve karışık yapıyı devam ettirmişler ettirmektedirler.
  Şunu bilmemiz lazımdır. Dünya gücüne madik atmış Tayyip kardeşimiz gibi karizmatik bir lideri ekarte etmeden durmayacaktır enternasyonal güç.
  Bu kötü kaderi değiştirecek unsur sadece edilgenlerden oluşan rey çokluğu olamaz, etken unsurlardan destek almak lazımdır. İşte tam da bu noktada Tayyip’in bu nitelik taşıyan unsurları tahakkuk ettirip ettirmediği konusunda şüphe içindeyim.
  Gerisini şu anda yazmakta olduğum Tayyip kardeşimizi anlattığım kitaptan öğrenirsiniz. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman