DEVLET; Ergenekon Tutuklularını Neden Serbest Bıraktı?

ziyaretci | Mart 12, 2014

, tutuklularını bıraktı? Tahliyelerin arka planında ne var?

This post was submitted by Osman.

Benzer Sorular

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Devlet, ergenekon, NEDEN, serbest, Tutuklular,

Cevabım: “DEVLET; Ergenekon Tutuklularını Neden Serbest Bıraktı?”

 1. ismailkazdal

  Tayyip Erdoğan ismiyle yazıp neşrettiğim kitabımda, paralel devletin yargısı haksızlık yaptı diye istenilecek zanlı hakları yüzünden gerçekten suç işlemiş olanlar da yararlanmaz, anlamında bir cümle kurmuştum.
  Maalesef endişemde haklı çıktım, halkın iktidarlarına dört kez aleni, sayısız kez gizli darbe yapan ve sabıkaları perçinlenen derin devlet kanalına bağlı generaller ve onlara yamaklık eden çeşitli kişiler, cemaat haksızlığı yüzünden teker teker salıverildiler.
  Bana göre suçlular salındı. Hatta mahkumiyet alanları bıraktılar.
  Bu ülkede adalet işlemiyor. Bence kanunlar neredeyse yeterlidir, ama uygulamada büyük bir zaaf var. Çünkü bütün kurum ve kuruluşlar yekpareliğini kaybetmiş, en az ikiye bölünmüş vaziyettedir. Her bölüm kendi inancı doğrultusunda karar veriyor, kanunlar işlevsiz hale geliyor. Kanunlar herkese eşit olarak uygulansaydı, şahit olduğumuz son yıllardaki hukuk maskaralıklarını görmezdik.
  Dünyanın her tarafında suç olan terör ve anarşi yalnız bizim ülkemizde mahkum edilemiyor.
  Şehirleri yakıp yıkanları, milyonlarca liralık zarar verenleri Polis yakalayıp adalete teslim ediyor, ama adliye bu suçluları bir kaç saat sonra arka kapıdan salıveriyor.
  Eve. Adalete ideoloji ya da maddi menfaat faktörü girince kanunlar uygulanamaz ve suçlu olduklar kesin olan darbeciler ve yamakları salıveriliyor.
  Yargıdaki Cemaat kanadının işlediği en büyük kötülük, mahkemeleri uzatmak idi. Bana göre kasıtlı bir durumdu bu. Mahkemeler uzatılacak ve halk sanıkların lehine yönlendirilecek. Hiçbir dava beş sene bile süremez.Uzun süre karar verilmeyen mahkemeler, sanıklara ve çevresine eziyettir.
  İşte derin devletin cemaat kolu bunu yapmış ve suçlu oldukları kesin olan darbecileri aklamıştır.
  Bu durumu devlet değil, en az ikiye bölünmüş devletin derini meydana getirmiştir.
  Hapishaneden çıkan eski Genel Kurmay başkanının, daha kapının eşiğinde yaptığı tehditleri her halde görmüşsünüzdür. Sizce kimleri tehdit etmiştir. Her halde kendilerini kurtaran cemaati değil. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman