Dünya Gücü Seçim Barajı İçin AYM Kozunu Oynadı Mı?

ziyaretci | Aralık 1, 2014

Dünya efendilerinin isteği doğrultusunda AK Parti İktidarı engellenmek için AYM Marifetiyle genel seçim barajı düşürülecek mi?

This post was submitted by Süheyl Kılıç.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Baraj, Kozunu, Oynad,

Cevabım: “Dünya Gücü Seçim Barajı İçin AYM Kozunu Oynadı Mı?”

 1. ismailkazdal

  Bence sadece bizim meclisimiz değil, asıl gücü örtmek, gizlemek için vardırlar. Halk iradesine dayandığı iddia edilen demokrasinin bir masal olduğunu açıklamak için, ta 1980 ler de yazıp neşrettiğim “Çağdaş Turuva Atı Demokrasi” adlı kitapta uzun uzun anlatmıştım.
  Krallar, Padişahlar, şahlar, kaanlar, melikler, diktatörler, tıpkı bir aysbergin görünen bölümü gibi, Devletin sadece görünen bölümüdür. Asıl devlet görünenin ardında kalan, önceleri kaan ve adamları, kurumlaşmadan sonra da, burokratlardır.
  Ama bu dönemde bütün dünyanın birleşik güçleri çok uluslu ekonomik şirketlerdir.
  Bütün ulus devletlerin, hakimiyetin kaynağı olarak taktim edilen meclisleri, bu evrensel holdingler adına kanunlar yapar. Eğer dünya gücünün isteği dışında kanun yapmaya kalkışırsa bir milli meclis, onu da kurdukları, yargı, ve askeri devlet kurumlarıyla murakabe ederler. Bunlarla da kontrol edemezlerse, milli devletlerin ülkelerindeki her tür başkanı darbelerle yıkarlar. Bunu da başaramazlarsa, o zaman ülkeleri iç savaşa sürükler ve milli yönetimleri yok ederler.
  Bizim milli devletimizin başına gelenler, işte bu üç unsuru da kullanan son aşamadır.
  Ülke zencilerinden yana olan siyasi kadroların iktidar olmaması için konulan seçim barajları, zencilerin iktidarını önleyemeyince, reyleri bölüp azınlığa düşürmekten başka çare kalmamıştır dünya güçleri için.
  İşte dünya gücünün emrinde olan Ergenekon ve de paralel yargı yoluyla mevcut zenci, haddi milli parti diyelim, partisinin gücünü kırmak için yapılan ataklardan biridir seçim barajları meselesi.
  Yapabilirler mi, istekleri neticeyi alabilirler mi? Dava açabildiklerine göre, sonuç da alabilirler. Çünkü bu ülkenin yargısı layuseldir, dünya gücünden başka hiçbir güç onu murakabe edemez.
  Eğer seçim barajı mesela yüzde beşe inerse, o zaman iş bu topluma düşecektir. Küsurat partilerine bir oy bile vermeyecek, bütün oylarını merkez partisinde toplayacak ve böylece dünya gücünün bir oyunun daha boşa çıkaracaktır.
  Peki, yapabilir mi? Şimdiye kadar yaptı. Bundan sonra niçin yapamasın. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman