“Dünya nezdinde yalnızlaşmayı umursamıyorum”

ziyaretci | Şubat 17, 2015

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meksika dönüşünde kendisine yöneltilen; Türkiye’nin yalnızlaştığına yönelik iddialara şöyle cevap verdi: “Dünya yalnızlaşmayı umursamıyorum. Bizim için halk önemli. Halklar yalnızlık yok, liderler var. Halk bizi bağrına basıyor. Liderler olabilir ama bu kıskançlıktan başka bir şey değil.”

Bu sözlerden korkmalı mıyız, umutlanmalı mıyız?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: nezdinde, umursam, YORUM,

Cevabım: ““Dünya nezdinde yalnızlaşmayı umursamıyorum””

 1. ismailkazdal

  Önce söylemelim ki, Tayyib Erdoğan kardeşimizin gerçek milletsever muhalifleri olması gerekmektedir. Yani, İslm dininin çok önemli kurallarından biri olan hayırda yarışma ilkesi çerçevesinde muhalif guruplar olmalıdır orta yerde.
  Ama ne kadar yazık ki, şu andaki muhalifler, vatanı kendi malları saydıkları için, vatanı sevenler var ama, milleti sevenler yok.
  Bir başka ifadyle, dünyaya yön verecek bir gizli güç taşıyan bu milleti arkasına takma, ona öncülük yapma istidadı olan bir muhalif cephe yok.
  Bu boşluğu da Tayyib’i sevenler doldurmak zorunda malesef.
  Ama, Tayyib’i sevenler, onu millete öncülük yaptığı. bu tarihi büyük millete bir şanlı medeniyeti temsil etme ruhuna kavuşturduğu için sevmekteler, onun için de elaştiriden uzak durmaktalar. En azından ben böyle durmaktayım.
  Evet. Tayyip kardeşimiz etrafındaki bir kaç samimi insan dışında, bu dünyada yapayalnız biridir.
  Bir tek, batılda buluşmayan bu toplum onun arkasındadır.
  Tayyib kardeşimiz görünürde yanlızdır ama, bütün güçsüz dünya halkları onun arkasındadır.
  Dünyanın güç odakları, kendi gücüne ortak olmasını istemedikleri için Tayyib’e düşmandırlar, ama, o güçlerin emrinde olduğu düşünülen garib gureba dünya halkı Tayyib’in arkasındadır.
  Ülke yanlız değildir güçlerin indinde. Tayyib yanlızlığa mahküm edilmeye çalışılmaktadır.
  İşte, Tayyib’in yanlızlığı umursamıyorum demesinin manası budur. Dünya güçlerinin kendisini yanlız bırakmasına aldırmadığını ilan etmektedir bütün insanlığa.
  Kendini Allah ve güçsüzler sevdikçe, gerisinin hiç önemi olmadığını ilan etmek, kesin imanın göstergesidir.
  Zaten Allahın huzurunda mahkemeye çekeleceğine iman eden bir mümin, başkalarının yargılarına aldırmaz.
  İnşallah bu ülke insanlarının emeklerini ve ekmeklerini yiyen muhalif guruplar da bu milletin iç gücüne inanırlar da hayırda yarışme şeklinde bir muhalefet yaparlar. İnanın ki böyle bir nimet ülkeyi bir anda dünyanın ilk üçüncü gücüne ulaştırıverir. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman