Erdoğan Davutoğlu’nu sindiriyor mu?

ziyaretci | Ocak 19, 2015

Hocam Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yeni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabineyi topluyor. Bundan önce de Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı tasarruf paketi için “Şimdi sırası değil” demişti. Sizce bu, Erdoğan’ın başkanlık sistemine geçme çalışmaları mı yoksa Davutoğlu’nu sindirme çabaları mı? Yoksa Erdoğan, Abdullah Gül’ü sindiremeyeceğini bildiği için mi Başbakanlığa seçmedi?

This post was submitted by maruf.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Davuto, sindiriyor,

Cevabım: “Erdoğan Davutoğlu’nu sindiriyor mu?”

 1. ismailkazdal

  Anlaşılıyor ki, dünya basın merkezlerine bağlı yerel medyanın fazlaca etkisi altında kalmışsın. Çünkü bütün mutalalarını bu basın seslendirmiştir ve seslendirmektedir.
  Gül, en tehlikeli bir zamanda”sandık herşey değildir” diyerek, Tayyibin şahsında temsil edilen Ak Partisini yıkmaya çalışan odaklara hoş görnüp kendisi mustakbel darbeden kurtarmaya çalışmış ve kendini bu davadan uzaklaştırmıştır. Yani, Tayyibin Güle bir tavır almışsaü bu tavrı Gül hakketmiştir.
  Bu konuyu daha önceleri bazı sorulara verdiğim cevaplarda geniş olarak anlatmışımdır. Onlara bakabilirsin.
  Davutoğluyla Tayyib beyin ideal beraberliği herkesin sandığından daha ötelerdedir. Hatta Davutoğlu, idealist Tayyib beyin ideallerine neredeyse onun kadar inanmış biridir. Öyle birbirlerine arkadan dolaşacak kimseler değildirler.
  Sammimiyetin kaybolduğu çağımızda, böyle bir ikilinin yanyana gelmesi, bu tarihi şanlı milletin saflının mükafatıdır.
  Onların üzerinde yapılacak bütün ters hesapların tutmayacağı ve ülkeyi yeniden dünya güçlerine teslim etmeye neredeyse yemin etmiş muhalifler imkan bulamayacaklardır inşallah. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman