Fenerbahçe otobüsüne neden silahlı saldırı yapılmış olabilir?

ziyaretci | Nisan 5, 2015

Fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırı yapılmış ?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Benzer Sorular

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Fenerbah, NEDEN, olabilir, silahl,

Cevabım: “Fenerbahçe otobüsüne neden silahlı saldırı yapılmış olabilir?”

 1. ismailkazdal

  Paranoya kelimesin, bir kere daha kullanacağım. Toplum, uzun zamandır komplolarla iç içe yaşamaktan dolayı, artık her olaydan bir komplo çıkarma paranoyasına girmiş durumda.
  Sorduğun vaka da, komplo teorilerine müsait bir hüviyette görünüyor.
  Fenerbahçe, herkesin bildiği gibi, kendini Cumhuriyetle özdeşleşmiş olarak görüyor, onun için her rakibine, özellikle de Galatasaray’a tepeden bakmayı adet edinmiş durumda. Onun içindir ki, neredeyse bütün rakiplerinin düşmanlığını kazanmış durumda.
  Aslında, Galatasaray ile Fenerbahçe’nin arasındaki zıddiyet, daha kuruluşlarında başlar. Galatasaray’ı mektebi sultani 1905 de kurduğunda, Fenerbahçe’yi, hemen ardından, 1907 de Osmanlıyı yıkma maksatlı olarak kurulmuş İttihat Terakki yönetimi kurdu. Yani, bir bakıma bu iki futbol takımının rekabeti düşmanlığa taşıyan ateş bu köken olayıdır.
  İşte gele gele birbirlerini öldürme noktasına gelinmiş ve sonunda da, sorduğun vakaya uzanmıştır iş.
  Toplumun önemli vasıflarından biri, kişilere ve kurullara bir aşık gibi bakmasıdır. Onun için, büyük ihtimalle, bir Trabzon fanatiği kendi kendine karar alarak bu vakayı gerçekleştirmiş olabilir. Elbette bir takım fanatiğini ateşleyecek sebepleri de hem Trabzon, hem de Fenerbahçe yöneticileri yaratmıştır.
  Trabzon, Fenerbahçe’nin kendi şampiyonluğunu, şike yoluyla Fenerbahçe almıştır, inancındadır ve durmadan bunu seslendirmektedir.
  İşte bu durum bir fanatiğini galeyana getirmiş ve bu işi yapmıştır, ihtimali oldukça büyüktür.
  Ama, öte yanda, tamamı fanatik taraftara sahip olan Fenerbahçelileri meydana dökmek amaçlı bir çeteler eliyle de yapılmış olması mümkündür. Fenerbahçeliler her türlü provakasyona amade bir fanatizmi temsil etmektedir. Allah muhafaza, şayet şoförü vurulan araba eğer takla atsa ve içindekilerden büyük oranda ceset çıksaydı, siz fanatik Fener taraftarının, ülkeyi ne hale getireceklerini bir düşünsenize.
  Bu açıdan, yani, şoför hedef alındığı görülüyor ve bunun suikast olduğu ihtimali de elbette büyüyor.
  Doğrudan Şoförün hedef edilmesi, bir terör provakasyonu olduğu ihtimalini oldukça güçlendiriyor.
  Bakalım, önümüzdeki günlerde, neler olduğu görülebilir. Acaba, görülebilir mi, yoksa, derin güçler bu işi defalarca olduğu gibi, yine faili meçhul hale getirebilir mi* bekleyip görelim. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman