Hapisteki Milletvekilleri

ziyaretci | Nisan 27, 2012

Seçilme hakları olmadığını bile bile Ergenekon muhalifi partiler tarafından milletvekili olarak seçtirilen kişilerin meclise girmesi için gösterilen çabalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Teşekkürler.

This post was submitted by Hüseyin kılıç.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Hapisteki, Milletvekilleri,

Cevabım: “Hapisteki Milletvekilleri”

 1. ismailkazdal

  Hapistekiler milletin vekilleri değildir. Başta CHP devlet partisi olmak üzere, diğer devlet partilerinin vekilidirler.
  Kendi başlarına seçimlere girip kazanmamışlardır vekilliği. Aynı konumda olup bağımsız olarak seçime girenlerin hiçbirini millet kendi vekili yapmamıştır.
  Partinin oylarıyla mecilise taşınan bir kimse milletin vekili olamaz. Olsa olsa partisinin vekili olabilir.
  Hele de CHP gibi bir devlet partisinin adayı olan kişinin milletin vekili olması hiç mümkün değildir.
  Peki bu iş neyin nesidir? Devletin partileri, devlet partisi olmayan siyasi kuruluşlarının, yani milletin gerçek partisi olanların hükümetini darbeleyip devirmek için yapılan planlarının içinde yer alan suçlulardır bunlar. Bu suç eskiden idamlık suçlardandı, şimdi ise kerelerce müebbet hapis suçlarıdır işledikleri suçlar.
  Hükümet devirmekle ilgili ceza kanunlarının tümüne (ki bunlar 142 den 186. madeye kadar olan maddeler ve ve bölümleriydi eskiden) muhatap olan darbecileri aday gösteren devlet partileri bu durumu bilmiyorlar mıydı? Elbette biliyorlardı. O zaman bu idamlık suçluları neden aday gösterdiler ve bile bile meclise taşıdılar? Gerçek millet vekillerinden oluşan meclisi bloke etmek için elbette. Kendileri de darbeci olan ve sadece darbeler sebebiyle hayatiyetini sürdüren CHP nin hayırlı hiçbir iş yapmadığı ortadadır. Daima milletin önünü kesen darbeler konsorsisyomunun içinde olan CHP durumu bilerek bu adamları aday göstermiş ve vekil yapmıştır. Sırf kriz çıkabilsin diye.
  Ama hükümet partisinin içinde yer alan aşağlık kompleksli bazı kimseler bu millet hainlerine arka çıkıyor ve milletin meclisine taşımaya çalışyor.
  İdamlık suç işlemiş olduğu ortada olanları meclise taşımak millete hakarettir. Suçlu kim olursa olsun, cezasını çekmelidir bu iki tepsi baklava çaldı diye yıllarca ceza yiyen çocukların var olduğu ülkede.
  Mirzabeyoğlunun suçu nedir bilemeden yıllarca hapiste yattığı bu ülkede, idamlık suçları açığa çıkmış olanların meclise taşınması hukukla alaydan başka birşey değildir. Selamler.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman