has parti

ziyaretci | Nisan 19, 2011

has partiyi türkiye siyasi hayatında nerede konumlandırıyosunuz ve tenkitleriniz ve takdirleriniz varsa nelerdir. sizce kalıcı olabilirmi?

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: parti,

Cevabım: “has parti”

 1. ismailkazdal

  Şunu hemen söylemeliyim ki, HAS partide yer alan insanlarla duygusal bağım, AK Partisinde yer alanlardan daha ileridir. Hatta, Saadet partisi kadrosu içinde yer alan kimselerin çoğuna da kendimi yakın görmekteyim.
  Ak Partisi ise, benim için bir siyasi parti değil, ondan da öte, bu ülke insanının asırlardır süren köleliğini bitirecek noktada duran bir hareketin odağıdır. Bu ülke insanı, kendini ordu devlet kıskacından kurtarıp hür bireyler haline gelmedikçe, gerçek İslamı da bulamayacak, gerçek İslamı bulamadıkça da, gerçek hür anlamına gelen mümin kimliğine ulaşamayacak ve insanlık hayatı içinde edilgen olmaktan kendini kurtaramayacak.
  Yani, kısaca, bu toplum büyük bir kırılma notası yaşamaktadır. Ya asker devlet vesayetinde yaşamaya devam edecek, ya da, bütün devlet kurumlarını kendi fonksiyonları içine çekerek, seçilmiş olanların oluşturduğu yasama meclisini, ülkenin tek kanun koyucusu haline getirerek, gerçek içtimai mukaveleyi geçerli hale getirecek.
  Evet. Bu seçim, Ak Partisiyle diğer partilerin arasında geçen bir seçim değil, seçilmiş olanlarla, atanmış olanların seçimidir. Yani, ülkenin zayıf bırakılmışlarıyla, güçlü sınıflar arasındaki geçecek bir hayat memat seçimidir. Bir bakıma, Büyük Millet meclisini devlet meclisi haline getiren Ergenekon ile, ülkenin zencileri arasında geçecek bir seçime doğru gitmekteyiz.
  Ülkenin kaymak tabakası temsilcisi olan devletin partileri, gizli ve derin ittifaklar yaparak zayıfların güçlü Partisini devre dışı bırakmaya çalışırken, Ak Parti kadrosundan daha ileride Müslümanlardan oluşan Has Partinin, zayıfların oylarını parçalayaram, güçlülere hizmet vermesi düşünülemez bile. Onun içindir ki, Has Partili kardeşlerimizin bir tanesi bile Ak Parftiden başkasına oy atmayacak, ve Müslüman olduğunda şüphe bulunmayan Tayyib Erdoğa’nın elini güçlendirerek, aslında kendi durumunu güçlendirecek.
  İrili ufaklı yerli partiler, siyaset oynunu, önümüzdeki seçimden sonraya bırakmalıdır. Tabbi, keyf almak için parti kurmamışlarsa. Gerçekte büyük amaçları varsa. Selamlar ve sevgiler

Cevabım

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman