Hz İsanın Babasız olarak yaratılması gerçeği.

ziyaretci | Mart 1, 2015

Bu konuda bende söz almak istiyorum. Bunu siteye girecek olan araştırma isteğiyle gerçeği arama çabası içinde olan arkadaşlar için yapacağım. Yoksa benim amacım belli bir yaştan sonra kendi içinde benliğine kazınmış bilgilerini değiştirmek değil. Kim nasıl istiyorsa öyle inansın. Nasıl olsa gerçekler elbet bir gün açığa çıkacak.
Bundan 23 yıl önce 1992 yılında ilk sms gönderildi. Yani fazla uzak olmasın, 30 yıl önce bir insana cebindeki bir aletle dünyanın bir ucundaki insanla veya uzaydaki bir insanla konuşabileceksin hatta görüntüsünü görerek konuşacaksın dediğimizde bizimle açıkca dalga geçerdi ve sen kafayı yemişsin hadi beni oyalama derdi!!!
Şimdi size şunu söyleyim fotoelektrik olayı düşünün belli bir dalga boyundaki ışık maddeyle çarpıştırılıyor ve atomdaki elektronları koparabiliyor. Bu ışığın şiddeti ne olursa olsun elektron için gerekli frekansı ayarlamazsanız o elektronu asla koparamazsınız.
Nerden biliyoyuz çünkü Yaratıcının yarattığı İlim asla değişmez yaratıcının kanunlarıyla yaratıcı tarafından yaratılmış. Biz sadece kendimizin gücü yettiği ölçüde deneyler sonucunda gerçek bilginin bir köşesinden yakalıyoruz.
Şimdi Hz isa’nın babasız yaratılması mı sizin garibinize gidiyor!!! Biz insan hiç bişeyiz! Yaratıcının sonsuz ilmi kudretinden okyanustaki bir su damlası kadar bilgi bile alamıyoruz. Nerden bileceksiniz belkide sperm hücresindeki moleküler yapı belli bir boyutta paketlenmiş kodlar halinde belli frekans ölçüsünde Hz meryemin derisinin içinden rahmine aktarılmıştır. Nerden bileceksiniz ki. Siz hiç bir şeyi bilemezsiniz! Hz Meryem hakkında asılsız yapılan yorumları kınıyorum.
Hayırlı Günler..

This post was submitted by Mehmet Ali.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: babas, olarak, Yarat,

Cevabım: “Hz İsanın Babasız olarak yaratılması gerçeği.”

 1. ismailkazdal

  Öncelikle konuyla ilgilendiğin ve üzerinde düşündüğün için seni tebrik ederim. Ben, ınandığı şey yalnış da olsa, inancında ciddi adamları severim.
  Elbette asırların biriktirerek bize taşıdığı ve içine aldığı telakkilerden uzaklaşmanın zorluğunu en çok ben bilirim.
  Hangi sorunun ardında koşsam vardığım sonuçlar içinde yaşadığım telakkilerin dışına çıktığımda, yine mi mevcut anlayışların dışına çıktım diyerek günlerce ağladığımı hatırlıyorum.
  Ama, sonunda gerçek, Allah’ın tespit ettiği değişmez ve değiştirelemez kanunlardır, itikadım hakim oldu, böylece Allah dışında yalnız kalmayı göze alarak, uzun süre içimde tuttuğum kendi gerçeklerimi bir bir açıklamaya başladım.
  Elbette bu açıklamaları yapmaya başladığımdan bu yana, klasik öğretilerin dışına çıkamayanların bana olan düşmanlıkları artarak sürdü. Fakat, Allah’ın varlık kanunları değişmez inancı bende daha da pekişerek bu günlere geldim.
  İşte aşağıda, itiraz ettiğin konuyla ilgili kıssaları içeren ayet meallerini görüyoruz. Lütfen bütün farkları ortaya koyan bu ayem meallerine biraz dikkatli bakın. Kendinizi bir an için, mevcut kabullerin dışına çıkararak üzerinde düşünmeye çalışın. Gözünüzü kör eden örtüleri kaldırıp öyle bakın ayet meallerine. Bir kere bir kere daha düşünün üzerinde.
  Bu konuda serdedilen başka ayetler de var. Onları da ilave ederek düşünmeye çalışın.
  Bu, her insanın bildiği ve tanıdığı bir insanlık trajedisi değil mi sizce?
  Her Kuran kıssası biz insanlar için bir ibret levhasıdır. İbret alkabilmemiz için hayatın içinde var olmalıdır.
  Tecavüzler bütün insanlık tarihi boyu var olan bir gerçek değil midir? Tecavüz nedir? Kadın istemediği halde, ona zorla sahip olmaktır. Aşağıdaki ayet meallerinde bu durum açıkça görülmüyor mu?
  Meryemin na kadar saf ve iffetli bir hanım kız olduğu, ortada değil mi? Onun iffet ve utancı eve dönemeyecek kadr büyük olduğu fark edilmiyor mu?
  Evet. Meallere bir kere daha dikatli bakın, ve Allah’ın ayetleri asla değişmez hükmünü aklınıza getirerek düşünün.
  Ve Hakiki Meryem’i ve erçek İsa’yı göklerden, gizemlerden çıkarıp yeryüzüne ve aramıza indirmeye çalışın. Göreceksiniz ki, bu kıssada insanlar için yararlanacağı nice unsurlar ve örnekler vardır. Selamlar.

  “Kitaba Meryem’in hikayesini de alarak anlat. Hani o ailesinden ayrılarak Doğu tarafındaki ıssız bir mekâna çekilmişti.(16) Bütün insanlarla ilişkisini kesmişti. Derken ruhumuzdan üflenmiş bilgi taşıyıcı bir adam ansızın karşısına dikildi.(17) Meryem kendisinin karşısına dikilmiş adamdan ürkerek, “Ben senden çok esirgeyici olan Allah’a sığınırım. Eğer içinde birazcık Allah korkusu taşıyorsan, sakın bana dokunma!” dedi.(18)
  “O adam, “Ben, sadece Allah’ın sana tertemiz bir erkek çocuğu vereceğini bildirmeye memur edilen bir elçisiyim” dedi, endişe ve korku içindeki Meryem’e.(19)
  “Meryem şaşkınlık içinde, “Bana hiçbir erkek dokunmamışken, nasıl oğlum olabilir ki? Ben iffetsiz biri de değilim.” cevabını verdi.(20)
  “Haber getirici adam, “Elbette sana bir erkek dokunmamıştır. Ama beni sana haberci olarak gönderen Rab, “Benim için onu el değmemişken anne yapmak çok kolaydır. Biz bunu insanlara bir ibret ve rahmet olsun diye yapacağız” dememi istedi. “Bu senin için kesinleşmiş bir karardır” diye de ekledi.(21)
  “Meryem o anda, ona hamile kaldı. Hamiliyle birlikte çok uzaklara çekildi.(22) Doğum sancısı onu bir hurma ağacının altına sığınmaya mecbur etti. Meryem o ağacın altında “Ah ne olurdu başıma bu utanç verici hal gelmeden önce, Allah benim canımı alsaydı da unutulup gitseydim!” diyerek, ah ile eseflendi.(23)
  “Bunun üzerine bir ses ona “Sakın mahzun olup üzülme. Yüce Rabbin o karnındakini çok şerefli biri olarak var etmiştir.(24) Hurmanın dallarını kendine doğru silkele ki, üzerine henüz yeni oluşmuş taze hurmalar dökülsün.(25) Ye, iç. Artık gözün aydın olsun. Eğer insanlardan birini görürsen, “Ben hiç kimseyle konuşmayacağıma dair Rabbime söz verdim” de ve kendini sakla herkesten.(26)
  “Nihâyet doğurduğu çocuğunu kucağına alarak kavmine geri döndü. Kucağında bir erkek çocuğuyla aralarına döndüğü kavmi ona, “Sen kötü bir iş yapmışsın. Kucağında bir utanç deliliyle birlikte aramıza nasıl gelirsin?(27) Ey Harun’un kız kardeşi! Baban kötü bir adam, annan de iffetsiz bir kadın değildi, şeklinde itham ettiler.(meryem:16/28

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman