Kadınlara yönelik şiddetin kaynağında sizce ne var?

ziyaretci | Şubat 14, 2015

Kadınlara yönelik şiddetin kaynağında ne var?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: iddetin, kayna, nelik, nlara, sizce,

Cevabım: “Kadınlara yönelik şiddetin kaynağında sizce ne var?”

 1. ismailkazdal

  Ben, bütün insanlık tarihi boyunca ve de her ayrı toplumda erkeğin kadını sevdiğini, hatta çoğu zaman sevdiği kadını kendine bağlamak yolunda savaşlar açtığını, fetihler yaptığını bilen bir insan olarak, erkeğin kadına şiddet uyguladığına inanmıyorum.
  Aslında yalnız ben değil, çok azı müstesna, bütün erkeklerin, “Her başarılı erkeğin arkasında muhakkak bir kadın vardır” hükmüne inanmaktadır.
  Kısaca, kadın erkeğün ya anasıdır, ya kızıdır, ya da sevdiği eşidir ve sadece bu sebeple bile erkek kadına şiddet kullanmaz, kullanamaz ve de kullanmamıştır.
  Bu kadına şiddet deyimini Batı icat etmiştir. Buna rağmen, Batıda da kadına beden gücü kullanmak şeklindeki şiddet genel bir durum değildir.
  Dünyanın her tarafında şiddet denen olaylar, çok çok marjinaldir ve ancak sapık tiplerin işidir ve de sapıklık şiddetli bir hastalıktır.
  Erkekler şiddet kullanıyor demek, bütün erkekleri sapık ilan etmek anlamı taşır.
  Sapık erkekler kadar, sapık kadınlar da vardır ve güçleri yettiğince şiddet kullanmaktan bir an bile çekinmezler.
  Eğer bu tür şiddet sapıklığı son asırlarda artmışa, bu durumun baş sebebii birbirini tamamlayan kadın ve erkeği birbirinin eşit sevgilisi pozsyonundan çıkarıp birbirinin rakibi yapan Batı medeniyetinin batıl anlayışıdır.
  Ama hangi tedbirleri alırsak alalım, sapıkların sapıklıklarını önleyemeyiz. Ancak sapıklar sapıklık yapmadan önce tespit edilir ve rehabile yoluyla düzeltilebilirse, tecavüzler de azaltılabilir.
  Şiddet olarak ifade edilen sapıklığın sebebi sapıklıktır. Sapık olmak için her hangi bir sebep aramak, boşa gidecek bir öalışma olur.
  İnsanı hayatın merkezine oturtan İslam medeniyetinin ahlaki ilkeleri, toplumların hukuku haline gelirse, yanlız kadın erkek konusundaki sapıklıklar değil, bütün sapıklıklar minumum noktaya getirilebilir.
  Kadını bir cinsel obje olarak gören hakim medeniyet var oldukça, her bireyi kolay yönetmek için cinselliğe mahküm eden hakim anlayış, insanlığın dini olmaya devam ederse, bu sapıklıklar devamlı çoğalacaktır.
  Teşhirciğin doğurduğu Tahrik var oldukça, tahriki normal yollardan tatmin etmeye imkan bulamayan sapıkların sayısı da çoğalacaktır. Selamlar

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman