Komuta kimde?

ziyaretci | Kasım 21, 2010

Başbakan Erdoğan, Füze Savunma Sisteminin komutasının bizde olması gerektiğini söylüyor. NATO ise bunu önemli bir ayrıntı olarak bile görmüyor. Bırakın Füze Savunma Sistemi’ni, TSK’nın elindeki silahların komutası gerçekten TSK’nın elinde mi; yoksa yazılımını satın aldıkları ülkelerin elinde mi?

Benzer Sorular

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: kimde, Komuta,

Cevabım: “Komuta kimde?”

  1. ismailkazdal

    Sen para vererek aldığın savaş malzemelerinin kullanım hakkına bile sahip değilken, savunma maksatlı nüklear başlıklı füzelerin butonuna nasıl hükmedeceksin ki? Tankını, uçağını İsrail ve USA nın izniyle kullanmaya mahkümken, bu kadar güçlü bir savunma mekanizmasının kumanda dümenine nasıl geçebilirsin ki?
    Sorunu böyle mi ele almalıyız, yoksa Nato yu mu sorgulamalıyız? Bence Nato nun varlığını sorgulamalıyız. Sovyet yayılması maksatlı Varşova paktına karşılık olarak kurulmuş bir pakttır Nato. Varlığının sebebi vucudu olan Varşova paktı ortada olmadığına göre, Nato işlevsizdir. Nitekim Varşova paktı dağıldıktan hemen sonra toplanan pakt temsilcileri de bu gerçeği vurgulamış ve Natonu işlevsiz kaldığı ve dağıtılmasını taleb etmişlerdir. O zamanki Nato Genel Sekreteri, “Şimdiye kadar düşmanımız kızıldı, bundan sonra ise yeşil olacaktır” demiş, Natonun yeni işlevinin Müslümanlara karşı olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından da, Türk ordusu, birinci tehlike olarak İslamı gördüğünü ilan edivermiştir.
    Bizim tartışacağımız asıl vahim konu budur.
    Bizim için, birli ikili savunma anlaşmaları yapmak daha hayırlıdır. Ama en hayırlısı, bütün dünya ile barışık olmaktır. Selamlar.

Cevabım

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman