Konyalı gençler IŞİD’e neden katılıyor?

ziyaretci | Ağustos 31, 2014

Emre Aköz bugünkü yazısında soruyor: Nasıl oluyor da Konya gibi İslam’a “yakın” bir ilimizde, bir sürü genç IŞİD’e katılıyor? (İddiaya göre 3 bin!)

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Konyal, NEDEN,

Cevabım: “Konyalı gençler IŞİD’e neden katılıyor?”

 1. ismailkazdal

  İşit nedir, neyi temsil ediyor sorusunun açık cevabını henüz kimse veremiyor.
  Kimine göre İngiliz İsrail birlikteliğinin eseridir, kimine göre kendi toplumunu tahtını devam ettirmek için acımadan öldüren Esad’ın Rusya ve Çin destekli olarak ortalığa saldığı İslam mücahitleridir.
  Elbette İslam ve kendi halkını katleden Esat isminin yanyana anılması ilahi bir komedya olsa gerek.
  Kimileri ise, Yeryüzünde Vahhabiliği temsil eden ve bütün dünya Müslümanlarının halifesi olmaya çalışan Suudilerin desteklediği bir harekettir İŞİT.
  Suudiler gerçek dinin, yani şeriatın kendileri olduğuna inanmaktadırlar. Öyle ya, fakir olması şartıyla hırsızların ellerini kesmekteler, zani ve saniyeyi ise recmettmekteler. Bundan daha güzel şeriat mı olur?
  Halbuki bunlar Kuran’a tamamen aykırı ceza biçimleridir. Ama Muhammet Abdul Vahhabı kendilerinin tahtını korumaya alet eden bir güdümlü devletten başka bir şey değildir Suudi Arabistan. Hatta ona uzun zamanlardır Suudi Amerika denmektedir dünyanın muhtelif yerlerinde.
  Bizim ülkemizde de maalesef Suudi dinini selefi olarak gören yanlış inanç sahibi birçok kişi vardır. Ve İŞİT İslam adına kesip kesip biçtikçe sevinmekteler ve onun için şeriat gelecek inancıyla İŞİT askeri yazılmaktalar ve böylece de şehitliğe ulaşacaklarını sanmaktalar.
  Geçekten Kuran’a dayalı İslam hukuku hakim oluncaya kadar, böyle inancı meczupluğa taşıyan zavallılar da var olacaklardır.
  Öyleyse,her Müslüman, haydin Kuran’a. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman