Kürt Partisi Barajı Geçemezse; AYM Kararıyla Milletvekili Olacaklar

ziyaretci | Nisan 1, 2015

Kürt 7 Haziran da seçim barajına takılırsa, seçim barajı nedeniyle seçilemeyen ancak barajı geçseydi seçilebilecek oranda oy almış olan adayların Anayasa Mahkemesine başvurmaları durumunda kişisel hakların iadesi kapsamında olmaları yönünde verilecek
Seçimler öncesinde bu durumu nasıl yorumlarsınız?

This post was submitted by Kuşçubaşı Hakkı.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Baraj, emezse, Karar, Milletvekili, Olacaklar, Partisi,

Cevabım: “Kürt Partisi Barajı Geçemezse; AYM Kararıyla Milletvekili Olacaklar”

 1. ismailkazdal

  Bildiğim kadarıyla, şu anda seçim barajı yüzde on. Bu yasa değişmedikçe, altında kalan partilerin milletvekili çıkarmaları mümkün değildir.
  Anayasa mahkemesi, onlarca yıllardır yürürlükte olan bu yasaya karşı bir karar oluşturamaz. Eski devirlerdeki A.M. olsaydı, tıpkı başörtüsü konusunda, kendine dava açar ve de başörtüsünü yasaklayan kanun maddesi oluşturabilirdi. Ama, bir kaç yıldan bu yana, bu en yüksek mahkeme, yanlış işleri azalttı. Eğer sen, devlet, dağdaki Kürtlerden korkarak, böyle bir karar vermeye mecbur olur, ona da bir şey diyemem.
  Bu ülkede her şey olabilir. Kürtlerin, daha da doğrusu, dinsiz imansızların temsil ettiği Kürtlerin partisinin vekil çıkaramaması, ülkenin başına bela getirir anlayışı baskın çıkarsa, dediğin şey mümkün olabilir.
  Eğer Kürtlerin bugünkü önderleri, Zerdüşt, ya da ateist kişilerden oluştuğu için bu olabilir. Eğer. partiyi Müslümanlar yönetseydi, böyle bir işin olmayacağını kesin olarak söyleyebilirdim.
  Son olarak, zaten bu Kürt ve Müslüman olmayan parti üst yapısı, barajı geçemeyeceğini bile bile, seçime parti olarak girme kararı almıştı. Ki, geçmediği için Kürt terörünü canlandırabilsin. Bu durumu en açık bir şekilde Kürtlerin anlaması ve tuzağa düşmemesi gerek. Yani, seçimde, kendinden olmayanların yönettiği bu partiye hiç oy vermeyerek, kurulan tuzağı bertaraf edebilir.Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman