MÜSLÜMANLAR NE İÇİN SAVAŞTI

ziyaretci | Haziran 12, 2010

“Yeryüzünde sadece müslümanlar, toprak fethi için değil, gönüllerdeki baskıyı kaldırmak ve gönülleri fethetmek için savaşır. Başka bir amaç taşıyan savaş yapamaz Müslüman.” diyorsunuz? Peki de 1400 yıllık tarihinizi ne yapacağız?

This post was submitted by Abdullah.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: manlar,

Cevabım: “MÜSLÜMANLAR NE İÇİN SAVAŞTI”

  1. ismailkazdal

    Benim elli yıldır yazdıklarımı ve söylediklerimi takib edenler, devlet hakkındaki düşüncelerimin ne olduğunu bilirler. Hz. Ömer’den sonra Kuran dininin devlet ve saltanat dini haline geldiğini, böyle olunca da saltanatın genişlemesi adına savaşıldığını, söyledim geldim, neredeyse yarım asır.
    Ben saltanatların dinini değil, Kuran’ın dinini kastederek, Müslümanlar, insanlar üzerine saltanat kurmak için savaşamaz, demekteyim.
    Tarih, egemenlerin tarihidir. Halkın tarihi olmaz ve de yoktur. Egemenlerin kendi egemenliklerini genişletmek için yaptığı savaşlardan ötürü, Müslüman halklar suçlanamaz. Ve ben, egemenlerin hiçbir dine inanmadıklarına inanıyorum. Kendinden daha güçlü bir otorite olan aktif Allah’a teslim olduklarını sanmıyorum. Egemenler, her obje ve subjeyi, kendi işlerine yaradıkça kabul eder görünmüşlerdir ve görünmektedirler. Allah’a inanan erk sahipleri vardır ama, Allah’ın adil dinine uyan erk sahibi, neredeyse yoktur. Onun için, erklerin savaşlarını, bir Müslüman olarak, kendi savaşım olarak kabul etmiyorum ve egemenlerin güce dayanan hukukunu kökten reddediyor, ve hakkın hukukunun geçerli olması için yarım asırdır, gücümce, mücadele veriyorum.
    Benim yazdıklarımı takib edenler, bu durumumu gayet iyi bilirler. Sen de takib edersen, bu konumumu bilir ve de ne tür bir Don Kişot olduğumu anlarsın. Yanlış insana sormuşsun sorunu. Devletperestlere sor bu soruyu. Benim Allah’dan başka efendim ve ilahım bulunmuyor. Yeryüzü ilahlarını onlara tapanlara bıraktığımı elli yıla yakındır açıklayıp duruyorum. Egemenlerin kendi egemenliklerini genişletmek için yaptıkları savaşlara ortak olmadığımı açıkça beyan ediyorum. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman