Müslümanların sarsılması ve zayıflaması

ziyaretci | Mart 10, 2014

Müslümanların sarsılması ve zayıflamasında düşmanlarının payı nedir? Müslümanların sarsılması ve zayıflamasında hizipleşmelerinin payı nedir? Müslümanların sarsılması ve zayıflamasında kişisel refah kaygısının payı nedir? Müslümanların sarsılması ve zayıflamasında manevi yükselişe tasavvufla ulaşılacağı yanılgısının payı nedir?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: flamas, manlar,

Cevabım: “Müslümanların sarsılması ve zayıflaması”

 1. ismailkazdal

  Allah kendini hesaba çeken kulunun üzerine yemin ediyor. İnsansa günahlarını, ya da bütün eksikliklerini ötekine ya ötekilerine yüklemeyi pek seviyor.
  Elbette mülk eşittir erk, yanı güçtür. Onu ele onu ele geçirmek gücü ele geçirmek olduğuna göre, bu uğurda büyük mücadeleler vermektedir insanlar.
  İnsanoğlu salt zengin olmak için zenginlik arkasında koşmaz. Hüküm sahibi olmak için uğraşır.
  İşte çatışmaların gerçek sebebi insandaki bu hükmetme duygusudur.
  Tasavvufun en önemli etkilerinden birisi, insanları mülkten uzak tutmaktır. Eğer bu konuda ileri gitmese, ve insanları kazanmaktan tamamen uzak tutmasa ve mali idare edecek kimlik kazandırmaya çalışsaydı, önemli bir işlevi yerine getirmiş olurdu.
  Böyle yapmadı, mülk kazanmak için her aracı meşru sayan bir medeniyete karşı, Şark dünyasını güçsüz bıraktı ve sonunda da gaddar bir medeniyete teslim etti dünyayı. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman