Ölüm bu işin fıtratında mı?

ziyaretci | Mayıs 20, 2014

Soma’daki maden faciası ile ilgili, Başbakan Erdoğan’ın ‘Ölüm bu işin fıtratında var’ sözünü nasıl değerlendirmeli?

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler:

Cevabım: “Ölüm bu işin fıtratında mı?”

 1. ismailkazdal

  İşin tabiatından önce bu gibi işler bir ülke için gerekli mi sorusunu sormak gerekir.
  Hitlerin ideologlarından Rozenberg, “Öl makine medeniyeti öl. Öl ki insan kurtulsun” demiştir. Ama öbür yandan makine medeniyetinin en etkin silahlarını kullanan Hitlere danışman olmaktan da uzak durmayan bir adam böyle diyor.
  Çünkü makine medeyiyetini doğuran Batı medeniyeti, bu sayede dünyaya hükmeder hale geldi ve hak din İslamın hakka dayalı medeniyetini yeryüzünden tasfiye etti.
  Öyle ki, bu Batı medeniyetinin,yani makine medeniyetinin gereklerini yapamayan toplumlar, değil toplumlarını bağımsız hale getirmeyi, kendi halkının beslemekten bile aciz kaldı.
  Ben makine mededeniyetini doğuran Batı dünyasının niyetlerini şiddetle reddediyorum ama, bu reddediş hiçbir zaman makul değil hissidir.
  Demek oluyor ki, makine medeniyeti doğal etkilerini sürdürecek ve şimdiye kadar olduğu gibi bir çok kurbanına kurbanlar katmaya devam edecektir.
  İnsan ,artık makine medeniyetinin esiri durumundadır. Eğer yaşamı kucaklayan enerji kaynakları biterse adeta insanlığın hayatı da biter. Artık neredeyse makine medeniyetinin nimetlerine ulaşmış hiçbir birey, evindeki doğalgazdan bile vazgeçemez.
  İş böyle olunca, makine medeniyetini pahalılaştırdığı hayata uyabilmek için yerin bin metre altında çalışmak durumunda kalır.
  Hele bir Soma madenlerini kapamaya çalışın da olacakları bir görün.
  Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Aç kalmayan açın neler yapabileceğini asla bilemez.
  Felaket ocağı hele bir açılsın.
  Bakın bakalım ihtiyacın çok çok üstünde talebin olduğunu göreceksiniz.
  Bütün bu durumlar tüketim aşkının sonuçlarıdır. Makine medeniyeti o kadar cazip tüketim araçları üretiyor ki be birader. Selamlar.

Cevabım

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman