PKK’nın silah bırakmasının Türkiye siyasetine ve milletvekili seçimlere yansıması nasıl olur?

ziyaretci | Mart 2, 2015

PKK Nevruz da Öcalan’ın çağrısıyla bırakacakmış, bunun Türkiye yansıması nasıl olur?
Seçimlere yansıması olur mu?
Kazananlar ya da kaybedenler kimler olacaktır?

This post was submitted by Mervan Osman.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: imlere, Milletvekili, rakmas, rkiye, Silah, siyasetine,

Cevabım: “PKK’nın silah bırakmasının Türkiye siyasetine ve milletvekili seçimlere yansıması nasıl olur?”

 1. ismailkazdal

  Önce, silah bırakma vaadiyle, bu vaadin yerine gelmesi arasında büyük bir fark vardır. Şu zamana kadar bu konuda bir çok vaadler yaoılmıştır ama, tam anlamıyla sonuç alınamamaıştır. Neden?
  Birinci sebep, terör örgütünü, Türk-Kürt vatanı olan bu ülkeninin düşmanları yönetmektedir.
  Evet. PKK yı eski derin devlet bence, Güneydoğu ve Doğuyu islamsızlaştırmak, bizde terör var onun için kamil bir demokrasiyi bizden bekleyemezsinin demek ve uyşturucu trafiğini bu örgüt eliyle kontrol etmek gibi sebeplerden kurmuş, amai bu terör örgütü onu kuran devletin kontrol efdememeyeceği kadar büyümüş ve dünya güçlerinin taşeronu haline gelmiştir.
  Bu durumu, yine bu sitede ve daha önceki Kuranikerim ç orgda verdiğin üçbin cev apta genişçe anlatmıştım. Onun için tafsialta girmeyeceğim.
  İşte PKK kendi başına karar verecek durumda değildir tezim, bahsini ettiğim üç sebebe dayanmaktadır.
  Abdullah Öcalan artık PKK ya ve onun partisine tamamen hükmedemiyor.
  Yani, beyan edilen silah bırakma beyennamesinin Kürt tarafında sağlam bir muhatabı yoktur.
  Abdullah Öcalan’ın hükümetin tespit ettiği barış şartlarına evet demesi, PKKnın bugünkü efendilerini tatmin edemez.
  Zaten, bu barış beyannamesine kandil ve onun sözcüsü parti başkanının sözleri bu durumu açıkça ortaya koymaktadır.
  Çünkü, PKK nın şimdiki partisi ile devlet benim diyen ulusalcı partiler, bu anlaşmanın mimarı olan iktidar partisine karşı birlikte savaş verdikleri açıkça görülmektedir.
  Şimdi, bu durumda, iktidar partisine oy kazandıracak ve belki de bu konuda patlama yaptıracak bu anlaşmaya he diyebilir mi? Demeye kalksa, Tayyibi yıkmaya yemin etmiş dünya güçleri buna izin verir mi?Ben vermez diyorum. Elbette esas güç Allah’dır. Ama şartlar Allah’ın müdahale edeceği noktada olmalıdır.
  Yani, bu büyük millet kendi içinden çıkmıi partiye en az yüzde yemiş oranında oy verip, ülkeye kurulan bütün tuzakları kırıp atmalıdır. Bir bakıma bütün zenciler birliği gerekmektedir. Hem de hiç bir sebep beklenmeden, doğrudan ülke için verilmelidir oylar. Bir başıboş ahali değil, millet olduğunu ispat etmek için verilmelidir.
  Bu kendi tolumunu ezen eski Türkiyenin prangalarından tamamen kurtuluncaya kadar, Tayyip kardeşimizi diktatör yapalım. Çünkü ancak Tayyip gibi bir diktatör 2023, 2071 hedeflerinin yollarını tamamen açabilir.
  Elbette, seçim sandığının emniyeti sağlandıkça, yani sandıklara dışarıdan müdaheleler olmadıkça, seçilenler diktatör sayılamaz. Ama idareyi sandıktan çıkmış olanın eline teslim etmedikçe, o siyasi kadro itham edilemez.
  Her siyasi partinin kendine ait bir yönetmem programı vardır. Ayrı praogramlar halka sunulur, halk hangi programa destek vermişse, o programın harfiyen hiç bir engele uğramadan yürütülmesi gerekmektedir. Aksi taktirde, bir siyasi kadroyu programını uygulamamakla itham etme hakkımız olmaz. Selamlar.
  NOT: Mervan Osman takma ismi bir Emevi yanlısı olduğuna işaret ediyor bence. Sadece bir merak, başka bir amacım yok.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman