Size Artık Hiç Bir Sorum Yok

ziyaretci | Mart 11, 2014

İsmail Bey,
Bu siteden sizi takip ettiğim ve sizin fikirlerinizi anlamak için harcadığım zamana yazık . Sizden İmamı Azam lık beklemek büyük hataymış Ebu Cafer El Mansura karşı. son kitabınızı okuyunca o büyük zatın niye İmamların Azamı olduğunu anladık. Kolay değilmiş zalimin yüzüne zalim diyebilmek.
“Cumhuriyeti kurduğunu iddia eden CHP nin de hüviyet değiştirmesi ve gerçek istiklal savaşına katılması gerekmekteydi. İşte bu dönüşümü partinin başına geçerek yapacak kişi Başbuğ oluyor. Gerçek asker elbette bağımsız bir ülkenin askeri olmak ister. Bu bağlamda cemaatten daha emindirler”. diyen siz misiniz…
Perinçeki de cumhurbaşkanı yapıverin gitsin. Size yakışır. Paralel olmak yuvarlak olmaktan iyidir. son söz sizin dininiz size bizim dinimiz bize..

This post was submitted by Abdullah.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Sorum,

Cevabım: “Size Artık Hiç Bir Sorum Yok”

 1. ismailkazdal

  Bana soru sormama niyetiniz sizin probleminiz.
  Anlaşılıyor ki, hocacı tarafınız ağır basıyor. Zaten cemaat gibi her özel itikat gurupları, kendi gurup insanlarından başkasına itibar etmez, kendine gerçek kardeş saymaz. Çünkü her özel gurup, kendini özel gurup yapan dünya görüşüne hiç eleştirisiz bakar ve mutlak gerçek sayar. İster ki, bütün insanlar ve cinler kendisi gibi inansın, kendisini her alanda yüceltsin. Zaten ben de bu durumu çok iyi bildiğimden, cemaatçiliğin her çeşidini bölücülük olarak görmekteyim.
  Bir özel görüşün tek düze halinini içinde olanlar siyaset gibi çok kompleks bir alanda şaşırırlar ve kavrayamazlar. Zaten kavranılması en zor iki kurumdan bir siyaset, öbürü dindir. Çünkü her ikisi de çok yönlü bir yaratık olan insan için en önemli kurumlardır.
  Onun için, mensubu bulunduğun camia ile İslam’ı reddetmiş Cumhuriyet kurucusu devlet partisiyle birlikteliğini pek anlayamaz.
  Aslında aynı mayadan olan ve fakat farklı gibi görünen camia ve CHP birleştikten sonra, Başbuğ’un CHP nin başına geçmesinin niçin mümkün olamıyacığına inanmak bence en azından saflıktır.
  Bana göre, devlet partisinin as takımı Başbuğla birlikte Silivri’den çıkmıştır.
  Tapınakçı Mehmet Haberal, ağlama duvarında ağlayan general Başbuğ, 28 Şubat darbesine “Devrim Kanunları uygulansın” sloganıyla katılan Perinçek, miting meydanlarında arkasında devlet var inancıyla ağız dolusu zencilerin iktidarına söven Tuncer ve sair Ulusalcı ergenekoncular devlet partisinin as oyuncularıdır.
  İlerideki günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz.
  CHP başkanlığı ne de yakışır Başbuğ’a ya da Tapınakçı Haberal’a öyle değil mi, Perinçeği de istihbarattan sorumlu bakan yapıp, Tuncay’ı da propaganda kurumunun başına getirdin mi, gel keyfim gel.
  Devletin içindeki Ergenekon yeniden devleti ele geçirmiş olarak milyar dolarlara yükselmiş MB kasalarını kendi beyaz Türklerine aktarır ve böylece koca milleti yine İsrail’in dilencisi haline düşürürler.
  İmam Azam kitabını senin gibi lokal kalmış kimseler için yazmıyorum. Zaten hiçbir yazıyı senin gibi tek düze düşünen kişiler için yazmadım ve yazmam. İyi günler.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman