Sular nasıl durulacak?

ziyaretci | Mart 15, 2014

Çaresizliklerini öfkeye dönüştüren bir kesim var ve sokağa çıkıyor. Toplumun yarısı iktidarın değişmesini istiyor ama çaresiz. Çünkü iktidara alternatif olacak bir siyasi parti ve Tayyip Erdoğan’ı sandıkta yenebilecek bir muhalif lider yok.
Toplumun diğer yarısı ise AK Parti’den yana ve “Erdoğan’ı yedirmeyeceğiz” diyor.
Türkiye’de suların durulmasını sağlayacak şey, çareyi sokakta aramayan, iktidara alternatif olacak bir parti ve lider midir? Türkiye toplumun böyle bir parti ve lider çıkaramamasında Tayyip Erdoğan’ın sorumluluğu var mıdır?

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: durulacak, Sular,

Cevabım: “Sular nasıl durulacak?”

 1. ismailkazdal

  Ülkenin karışıklığı sadece içerideki şartlardan kaynaklanıyor olsa, hal yoluna girilebilir. Devlet partisi olan halk partisi, gerçekten halkın partisi olur ve ülke karışıklığı biter.
  Halk partisi halkın partisi olabilir mi? Çok zor, ama hiç olmaz değil.
  Bu son seçimlerden sonraki bir kere daha başarısız döneme girecek olan Halk partisi, dönüşmeye, gerçekten de iktidara alternatif olmaya çalışabilir.
  Halkın partisi olabilirse, o zaman bütün milli menfaat konularında iktidarla aynı paralele girer ve ülkenin güçlenmesine ve gerçek bağımsızlığı kazanmasına yardımcı olur.
  Böyle olması için Halk partisinin dış mihraklardan kopması ve gerçekten hürriyet ve bağımsızlık istemesi lazımdır. Bu olabilir mi? Bunu seçimler belirleyecektir
  Fakat bu güzel iş tahakkuk edebilse bile, milli menfaatlerde birleşen Türkiye’i dış güçler rahat bırakmaz. Ama Halk partisi gibi bir iç muhatap bulamayacağı için, yıkıcı hareketlere girmez ülkemiz.
  MHP in dış güçlerle iş tutacağını düşünmüyorum. Halk partisi düzeldiğinde, ülkede kavga bittiğinde bu ülke kanatlanır. Çünkü bir durum milletle devletin buluşması anlamına gelir. Milletle devletin buluşması, aynı hedefe yönelmesinin getirilerini düşünebiliyor musunuz?
  llah bu günleri gösterir inşallah. Çok uzak bir ihtimal ama niçin olmasın? Selamlar.

Cevabım

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman