Tesettür

ziyaretci | Şubat 28, 2015

Neden bir kadın başını örtmek zorunda da erkeklere sadece sünnet?Kadının cazibesini korumaya çalışılırken neden erkekler rahat davranıyorlar.Bir kadın örtmek istemiyor.Örtünmesi gerekiyor kendini çevredeki günahtan korumaya çalışıyor.erkeklerin ondan uzak durmasını sağlıyor.erkekler çok imanlıysa bakmasın kadına.O zaman başını örtmediği için mi tacize uğruyor diyecez.Mantık bunun neresinde?

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Tesett,

Cevabım: “Tesettür”

 1. ismailkazdal

  “Mümin erkeklere, haram olan zina fiiline davet edici kadın vücut hatlarına bakmamalarını ve böylelikle de ırzlarını korumalarını emret! Çünkü onlar için böyle yapmakta sayısız faydalar vardır. Doğrusu o ki, Allah bütün yaptıklarınızı çok iyi bilmektedir. Mümin kadınlara da, bakıldığında harama davet eden erkek hatlarına bakmamalarını, böylece ırzlarını korumalarını” emret. Yine kadınlara, görünmesinden kaçınılması mümkün olmayan kısımlar hariç, zinaya davet edici her hangi bir vücut bölgesini erkeklere göstermemelerini söyle. Yine o kadınlara, Başörtülerini giydikleri elbise yakalarının açık bıraktığı bölgeye kadar salarak örtünmelerini öğütle. Ve o kadınlara, vücutlarının sekse davet edici (baldır, göğüs, kalça ve saire gibi) hatlarını, kocaları, babaları, kayınbabaları, öz oğulları, üvey oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, Müslüman kadınlar, kendi köleleri, kadınlara karşı cinsel arzu duymayacak kadar kocamış olan erkek hizmetçiler ve henüz kadının cinsel hatlarını görmekten dolayı tahrik olacak yaşa gelmemiş erkek çocuklarının dışında kalan hiç kimseye göstermemelerini emret. Haram edilmiş gayri meşru sayılmış olan sekse davet edici hatlarını örtmüş olmalarına rağmen, dikkatleri kendi üzerine çekmek için ayaklarını yere hızlı hızlı vurarak yürümesinler. Ey hakka ve doğruya inanan müminler! Hepiniz yaptığınız hatalardan ötürü Allah’a tövbe edin ki, kurtuluşa eresiniz.” (Nur:30-31)

  Yukarıda benim mealimden naklen alınan, iki tesettür içeren ayetinden birini görüyorsun.
  Tesettür nedir sorusunun tamamını cevaplıyor.
  Tesettür, bu ayet mealine göre, kadının erkeğe cinsel dürtü esintileri verecek vucut hatlarını saklamasıdır. Ne tarz bir kıyafet güyülürse giyilsin, ama yukarıda tarifini yapığımız vucut hatları görülmesin.
  Bu hatlar nedir diye sorulacak olursa, en önemlilerden başlayarak, kalça, göğüs, baldırlar ve de boyundur.
  Tabi bu hatlarla birlikte, iç dünyanı da örteceksin. Süzgün bakmayacaksın, erkekle nazlı cilveli konuşmayacaksın, topuklarını yara vurarak erkeklerin dikkatini üzerine çekmeyeceksin.
  Bütün bunları yaptıktan sonra, erkeklerden bakmamasını isteyeceksin. Önemli olan, erkeğe cinsel dürtü ilham etmemektir.
  Erkeğin bakmaması örtülü bir kadına bakmama anlamı taşımaktadır. Yoksa teşhirci kadınlara bakmamak değildir.
  Ne yapalım ki, yaratıcı kadınla erkeği farklı yaratmıştır.
  Kuran erkek için iffet istemiyor. Kadından iffetini koruması isteniyor. Çünkü,kadının iffetini korumaması, afet getirir.
  Çünkü nesiller dejenere olur. Tarlaya hangi tohumu atsan o çıkar. Kadın da tarladır.
  Ve tarla olmasa yaşamanın imkanı yoktur.
  Son söz olarak, evet erkek şehvetle bakmayacak ama, kadın da baktırmayacaki. Maalesef hayatın dğişmez gerçeği budur kızım. Selamlar

Cevabım

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman