Türkiye neden Şah Fırat operasyonunu yaptı?

ziyaretci | Şubat 22, 2015

Türkiye Şah Fırat yaptı?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: NEDEN, Operasyonunu, rkiye,

Cevabım: “Türkiye neden Şah Fırat operasyonunu yaptı?”

 1. ismailkazdal

  Şu sıralarda Türkiye’nin en dikkat etmesi gereken şey bir savaşa girmekten şiddetle kaçınmasıdır. Ve dünya güçleri, Türkiye’yi güçlülüğe doğru gittiği yoldan engellemek için onu savaşa sürüklemeye çalışmaktadır.
  Savaş için zorlayabileceği en müsait alan da, kendi halkını öldürme pahasına diktatörlüğünü sürdüren bir yönetime sahip Suriye’dir.
  Bana göre, bir savaş sebebi doğuramayacak bir mesele yüzünden savaşmak zorunda kalabiliriz.
  Nitekim, şu sıralarda hamaset damarları kabartılmış ve hassaslaşmış olan ülkemizi savaşa zorlayacak haberler ortalığı kaplamış, Suriye’deki bizim ülkemizin parçası olduğu söylenen mekanda nöbet tutan askerlerimizin hayatlarının tehlikede olduğu rivayeti yayılmaktadır.
  Eğer hassas olmasaydık, bizim için savaş sebebi olamayacak bu durumu bir biçimde sebep olmaktan çıkarmak lazımdı.
  İşte Şah Süleyman türbesini, bize çok uzakta olduğu için koruyamayacağımız için, yakınımıza, koruyacağımız mesafeye taşımak mecburiyetinden doğmuştur günlerdir etrafında kıyametler kopartılan operasyon.
  Savaş sebebi olamayacak, ama gerginlikler dolayısı ile olma tehlikesi taşıyan bu alanı emniyet altına almak için bir çok sebep vardı orta yerde.
  Birinci sebep, oradaki askerlerimizi başına bir hal geldiği zaman, bizdeki ülke düşmanı muhalefet mevcut iktidarı koruyamamakla itham edecek ve belki de her türlü aracı meşru sayan ve kullanan muhalefet bir türlü yıkamadığı iktidarı yıkma fırsatı bulmuş olacaktı.
  İkinci sebep, ülkemizin savaşa girmesini isteyen güç merkezlerinin Türk ekonomisini yıkma planları gerçekleşmiş olacaktı.
  Hatta türbeye yapılan her hangi bir Suriye saldırısını önlemek için müdahale etmeye mecbur kalacak ve bu halde kalan Türkiye yönetimini, bütün dünyada terörist devlet ve yönetim olarak ilan edecek. Ve van minütten bu yana terörist ilan ederek tutuklanmasını isteyen dünya güçleri muratlarına ulaşmış olacaktı. Eğer Suriye korsan yönetiminin şah türbesine saldırıp oradaki Türk askerlerini öldürdüklerini ve hükümetin hiçbir şey yapamadığında, ya da yapmayı göze aldığında olacakları bir düşünsenize. Ben düşünmek bile istemiyorum.
  Ben irade sahibi olsaydım, şahın kabrini Türk topraklarına taşır, eski statüye ulaşacağımız güne kadar ülkemiz sınırı içinde olmasını isterdim. Çünkü, Suriye toprakları içinde olması her zaman için tehlike taşır. Çünkü, her hangi bir Suriye saldırısında bizim müdahalemiz yabancı bir ülkeye saldırı olarak ilan edilir ve bu durum da başımıza bela getirir.
  Kısaca, bu harekata birçok bakımdan mecburdu hükümet ve devlet.
  Türkiye muhalefeti, ülkeyi ve insanını sevmediği için fırtına koparmaktalar. Ülkesini sevmeyen bu muhalefete hiç kulak vermemek gerek. Selamlar.

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman