Yeni Türkiye

ziyaretci | Eylül 12, 2014

Yeni Türkiye’den söz ediliyor. Sûretlerin değiştiği muhakkak. Öz’de bir değişim olduğunu düşünüyor musunuz? Bir şey özü itibariyle değişir mi?

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: rkiye,

Cevabım: “Yeni Türkiye”

 1. ismailkazdal

  Türkiye’de şu anda olup bitenlerin tamamı bu topraklarda hiç tanınmayan ögelerle doludur.
  Mesela, Türkiye coğrafyasında bireyin adı yoktu. Onun için düşünür Aristo, Anadolu’yu, “Köleler diyarı” olarak tanımlıyordu.
  Şu anda bireyin adı var. Hem de o kadar var ki, kendi Cumhurbaşkanını bile seçebiliyor.
  1699 Karlofça yenik anlaşmasından sonra, bu topraklar üzerinde yaşayanların yöneticileri her yapacakları iş için, “Acaba Batı ne der ve ne ister” endişesini taşır, buna duruma en iyi uyan yöneticilere de “Büyük Devlet Adamı” denirken, dünya gücünün en tepedeki adamına “Van münite” diye başlayarak azarlayan devlet adamlarımız çıkmaya başlamış durumda.
  Global gücün bütün yerli hainlerle üzerine gelmesine rağmen, ilk kez türkün kutsal saydığı orduyla hedef birliği yaparak karşı koyabilen bir sivil iktidar var artık.
  Güce dayalı bir imparatorluk olmasına karşın, aynı şekilde yönetimlere sahip imparatorlukların en adili olan Osmanlı İmparatorluğunun şan ve şerefini zamanımıza taşımak elbette büyük bir yeniliktir.
  Kökü olmayan bir toplum büyük hedeflere doğru yürüyemez. Bizi binlerce yıllı kökenimizden koparıp, besmeleyle zinaya başlayan, kumar zarı atan tiplere sürükleyen yolu değiştirmek de büyük bir yeniliktir.
  Birey hürriyetini kaldıramayan, bu hürriyeti kililere küfretmek şeklinde kullananlar varsa da, hala eski despot devlet yapısın özleyen devlet partileri hala hayatını sürdürüyorsa da, onlar da bu yeni şartlar içinde kaybolup gitmeye mahkumdurlar.
  Yenilik hakkında daha çok şeyler söyleyebilirdim ama, bu cevabı verdiğim sırada, başımdaki kanserli parçaları alıp, yerine baldırımdan kesilen derilerin yapıştırılmış olmam ve bandajlar içinde bulunmam sebebiyle, daha fazlasını söyleyemiyorum. Selamlar.

Cevabım

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman