Yumuşak Davranmak

ziyaretci | Aralık 20, 2014

Onlar senin kendilerine yumuşak davranmanı isterler ki kendileri de sana yumuşak davransınlar. (Kalem: 9)

“Yumuşak ”tan kasıt nedir?

This post was submitted by Hürriyet Ömer.

Bölüm: Kategorilenmemiş | Cevabım »
Etiketler: Davranmak,

Cevabım: “Yumuşak Davranmak”

 1. ismailkazdal

  “Bu garantileri de aldıktan sonra, artık, gönderdiğim âyetleri reddedenlerin isteklerine itaat edip, âyetlerimin manalarını yumuşatmaya kalkışma. O doğruları reddedenler seni aldatmak için,”Sen bu düşüncelerini biraz yumuşat ki, biz de sana yumuşak davranalım!” derler. Sen sakın ola ki bu tip adamların hiçbir dediklerine inanma! Yalanını yemin ederek kabul ettirmek isteyenlere,insanları birbirine katmak için ondan ona laf taşıyan iftiracılara, hayra engel olan zalim güçlülere, yaptıklarının günah olduğunu bile bile, devamlı yapanlara, karakteri bozuk olanlara,(13) hangi servet ve güç sahibi olurlarsa olsunlar, onlara itaatten uzak dur!” (Kalem:8-14)
  Yukarıdaki blok ayetlere bakınca, namussuzlara yumuşak davranmayı salaklık olarak görmemiz lazım. Daha önce de ifade etmiştim, “Mümin Mümine şefkatli, müşrike şiddetlidir” ayet mealini.
  Bir kere daha hatırlatayım ki, şedit kelimesini, çok dikkatli anlamına almaktayım. Yoksa, haşa ve kalle, mümin olmayanları yok etme anlşamı çıkmasın şiddet kelimesimnden
  üslüman en azılı adamda bile inanma potansiyelinin var olduğuna inanı ve ona göre hareket eder.
  İslam, kendini insanlara zorla kabul ettirmeyi menneder, çeşitli usullerle tebliğ etmeyi emreder. Selamlar

Cevabım

© 2017 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman