Archive for Ocak, 2011

Tunus ve Mısır Olayları

Pazar, Ocak 30th, 2011

Hocam; son bir aydır Tunus ve Mısır karıştı. 1. Tunus ve Mısır da halk neden isyan etti veya ettirildi? 2. Bu isyanların hedefi nedir, hangi aktörlerin amacına hizmet etmektedir? 3. Bu isyanlar İran devrimine benzetilebilir mi? 4. Bu olayların sonunda ne olur, yaşanan gelişmeleri nasıl okumalıyız?

kişinin ölüm sebebi yaşadıklarıyla ilişkilendirilmelimi?

Pazar, Ocak 30th, 2011

s.@ hocam inşallah iyisinizdir hocam insan hayatı bıyunca yaşadıklarıyla ölüm sebebi ilişkilendirilirmi?örneğin kaza yapan bir araçta tanınmıyacak halde yanarak can veren kişi gibi.

Hürriyet Nedir

Cuma, Ocak 28th, 2011

Hocam; ceveplarınızda sıklıkla Hürriyet kavramından bahsediyorsunuz. 1. Size göre Hürriyet nedir. 2. Liberaller için Hürriyet kelimesinin anlamı nedir. Bir liberal Hürriyet kavramından ne anlar. 3. Liberallerin Hürriyet anlayışı ile sizin Hürriyet anlayışınız arasındaki temel farklar nelerdir. 4. Mevcut şartlar altında gerçekten Hürriyet sahibi olunabilir mi. Hür bir birey olarak yaşanabilir mi. 5. Fertlerin gerçek anlamda […]

ahmet altanın çıkışının nedeni

Salı, Ocak 18th, 2011

Hocam; son günlerde ahmet altanın başbakana zehir zemberek açıklamaları gündemi meşgul etmekte; 1. Ahmet ALTAN kimdir? 2. Taraf gazetesi hangi amaca hizmet etmektedir? 3. Ahmet ALTAN’ın Başbakana bu çıkışının sebebi nedir? Kendisi söylediklerinde haklı mıdır? 4. Liberallerle Ak Parti yol ayrımına gelmiş midir? 5. Size göre Ak Partinin bundan sonraki yol haritası nasıl olmalıdır?

MUHTEŞEM YÜZ YIL

Cuma, Ocak 14th, 2011

MUHTEŞEM YÜZYIL DİZİSİ HAKKIDAKİ TARTİŞMALARA NE DİYORSUNUZ ?

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman