Archive for Mart, 2011

İslam İktisadı

Pazartesi, Mart 28th, 2011

Hocam; – İslama göre ekonomik hayat nasıl olmalıdır? Liberal mi ? Sosyalist mi? Yoksa bu iki sistemden farklı bir üçüncü sistem mi? – İslama göre bölüşüm nasıl olmalıdır? Herkese gücü kadar iş, eşit ücret mi? Herkese yaptığı işin karşılığı olarak hakettiği ücret mi? Yoksa bunlardan farklı bir üçüncü bölüşüm yöntemi mi? – İslamın öngördüğü ekonomik […]

Son ergenekon operasyonları

Pazar, Mart 27th, 2011

hocam bu son Ergenekon operasyonlarını, yani medya dalgasını nasıl yorumluyorsunuz? nedim şener ve ahmet şık’ın gözaltına alınması biraz basın özgürlüğüne aykırı olmuyor mu? hele bir de adamın basılmamış kitabına el koyulması… yorumlar mısınız?

İnsan Ruhu Ne Kadar Hürdür ?

Cumartesi, Mart 19th, 2011

Merhum Ziya Uygur hakkında verdiğiniz malumatlarınız için müteşekkirim.Birçok yerde gördüğüm asılsız yakıştırmaların hiçbirinin sahibi olmadığını görüncede bir müslüman olarak çok mutlu olduğumu bilmenizi isterim.Yazınız için çok teşekkür ederim,EMGEĞİNİZE ve ZAMANINIZA sağlık.Hazır boyle bir sayfa açmış iken, bu değerli ,islam ümmetine yakışır bir insan olan Merhum Ziya Uygur için açık olan amel defterine bir katkımız olsun […]

Atatürk Yahudi ve İngiliz ajanı mıydı?

Pazar, Mart 13th, 2011

İlber Ortaylı, Atatürk’ün Yahudi ve İngiliz ajanı olduğuyla ilgili bazı internet sitelerindeki iddialarla ilgili “Atatürk’ün ne olduğu belli. Atatürk köylüdür. O karga hikâyesinin üzerinde onun için çok dururlar. Köylüler Yahudi olmaz” demiş.

Özel Mülkiyet

Pazar, Mart 13th, 2011

Kur’an’a göre; -Neler özel mülkiyet konusu olabilir? -Özel mülkiyetin şartları ve sınırları var mıdır? -Toprak ve tabiî kaynaklar bir kimsenin şahsi mülkü olabilir mi? -Kur’an mal biriktirmeyi yasaklıyor mu?

Ziya Uygur Hakkında

Salı, Mart 8th, 2011

İsmail hocam Ziya Uygur ile hiç münasebetiniz oldumu , kendilerini tanımaya nail oldunuzmu.Biliyorsanız bildiklerinizi Anlatırmısınız bana ve takipçilerinize ? Sevgi ve dua ile..

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman