Archive for Eylül, 2012

« Önceki Sorular

nakşilik

Pazartesi, Eylül 24th, 2012

hocam bana nakşibendilik hakkında ayrıntılı bilgi verebilirmisinz, nedir ne değildir?

Köprülerin altından daha çok su akar.

Pazar, Eylül 23rd, 2012

Hocam başlıkta gördüğünüz bu söz 8. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e ait. Balyoz davasında hüküm giyen sanıklar hakkındaki görüşlerinin sorulmasına binaen böyle bir teşbih ile cevap vermeyi makul gördü sayın Demirel. Süleyman Demirel hakkındaki yorumlarınızı bilen biri olarak bu hususu nasıl yorumlarsınız acaba hocam? Sizde Demirel’in kasdı nedir bu cümleden?

Siyasi Alternatifsizlik Zarar Verir mi?

Cumartesi, Eylül 22nd, 2012

Hocam, mevcut iktidara alternatif veya rakip olabilecek siyasi bir oluşumun olmaması size rahatsızlık veriyor mu? Muhalefetin zayıflaması, siyasi bir alternatifin olmamasının ne gibi sonuçları olur? Siyasal durumumuzun böyle gitmesi neticesinde bir alternatif olarak asker tekrardan siyasi mecraya girebilir mi?

Balyoz Davasının Sonucunu

Cuma, Eylül 21st, 2012

Hocam; Türk Devlet tarihinde belki de ilk defa siviller askerleri yargılamaya başladı. Bu yargılamalardan “Balyoz Darbe Planı” adı verilen dava sonuçlandı ve yargılananlar darbeye eksik teşebbüs suçundan 16 ila 20 yıl arasında ceza aldılar. – Balyoz davasının sonucunu nasıl yorumlamalıyız, size göre Yargıtay nasıl karar verir? – Türkiye’de sivilleşme süreci başlamış mıdır? Selamlar.

Oslo Görüşmeleri ve CHP

Perşembe, Eylül 20th, 2012

Hocam; son zamana kadar MİT’in PKK ile yaptığı Oslo görüşmelerini eleştiren başta CHP ve aydın geçinen zevat, bir haftadır PKK ile görüşme yapılmasını istiyor. İnsanın aklına eğer CHP böyle diyorsa bunda bir art niyet vardır diye geliyor. Hazır asker hükümet anlaşıp bu iş bitirilme aşamasına gelmişken, yıllardır bitirilemeyen terörde sona gelinmişken CHP ve aydın geçinen […]

Emevi Dini Akleden İnsanı Ateist Yapar

Çarşamba, Eylül 19th, 2012

Hocam, İhsan ELİAÇIK şu anda İHL’lerde İslam dini diyerek öğretilen, Camilerde cemaate İslan dini diyerek anlatılan şeylerin esasen Emevi dini olduğunu akleden insanların bu öğretilenler karşısında ateist olacağını söylüyor. – Siz bu görüşlere katılır mısınız? – Akleden insanlar için ateismden başka çıkış yolu var mıdır?

Darbe nedir? İhtilal nedir?

Pazar, Eylül 16th, 2012

Hocam, 1960, 1980, 28 Şubat askeri müdahalelerine kimileri (Başbakan dahil) “İhtilal”, kimileri “Darbe” diyor. Bu kavramların doğruları nedir? Neye İhtilal neya Darbe denilir? Bunların farkları nelerdir?

İslamın Ortaçağında mıyız?

Cumartesi, Eylül 15th, 2012

Hocam, Ahmet ALTAN Hristiyanlığın 2000 yıllık din olduğunu, nasıl 1500’lü yıllarda Avrupa’da insanlar yakıldıysa, bugün İslamiyetin 1500 üncü yılında da Müslümanların dinleri uğruna insan öldürdüklerini yazmış. Hz. İsa’ya hakaret edilmiş olsa Hristiyanlar tepki vermezmiş, Hz. Muhammed’e hakaret edildiğinde Müslümanlar aşırı tepki vermiş bunun nedeni de İslam’ın henüz olgunlaşmaması, İslamın henüz ortaçağını geçirmesiymiş. – Bu konuyla […]

Sayfalar: 1 2 3 Next
« Önceki Sorular

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman