Archive for Ekim, 2012

Türk Dış Politikası

Salı, Ekim 16th, 2012

Hocam, Türkiye’nin planlı bir dış politikası var mıdır? Türkiye’nin dış politikası kimler tarafından belirlenmektedir? Size göre dış politika alanında yapılması gerekenler nelerdir?

Evrensel Mümin Olmak

Cumartesi, Ekim 13th, 2012

Hocam, evrensel tipte Mümin olmak ne demektir? Çocuklarının evrensel tipte Mümin olmasını isteyen ebeveynlere tavsiyeleriniz nelerdir? Evrensel tipte Müminlerin yetiştirilmesinin sağlanmasında yöneticilere düşen görevler nelerdir?

ABD – İsrail İlişkileri

Salı, Ekim 9th, 2012

Hocam; 16 istihbarat örgütünden oluşan ABD İstihbarat Topluluğu tarafından bu yılın başında “İsrail Sonrası Ortadoğu’ya Hazırlık” başlıklı bir rapor hazırlandığı raporda 2022 planında Ortadoğu’da İsrail’e yer olmadığı bilgisi basında yer almaya başladı. ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, “10 yıl içinde artık İsrail olmayacak” ifadesini kullanıyor. On altı ABD istihbarat kurumu, İsrail’in Arap Baharı ve […]

ABD Başkanlık Seçimleri ve Dünya’ya Yansımaları

Cumartesi, Ekim 6th, 2012

Hocam, ABD Başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi Romney kazanırsa Dünya’ya yansıması ne olur? Demokrat Obama kazanırsa Dünya’ya yansıması ne olur? Cumhuriyetçilerle Demokratlar arasında temel farklar nelerdir? Başkanların Amerikan politikası üzerinde etkileri var mıdır? Size göre hangisinin kazanması Türkiye açısından daha iyi olacaktır?

Yeni Anayasa

Perşembe, Ekim 4th, 2012

Hocam, yaklaşık bir yıldır Devletin Mutemeti Cemil ÇİÇEK başkanlığında bir heyet anayasa uzlaşması adı altında toplanıyorlar. -Anayasada ihtiyaçlara cevap verir nitelikte esaslı bir değişiklik bekliyor musuz? -Anayasada mutlaka yer almasını istediğiniz konular var mı?

Türkiye Başkanlık Sistemine Geçmelimidir?

Pazartesi, Ekim 1st, 2012

Hocam, – Türkiye başkanlık sistemine geçmeli midir? – Size göre en doğru sistem nedir?

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman