Archive for Ocak, 2013

« Önceki Sorular

Dinin Direği Nedir? (Cennet-Araf-Cehennem)

Salı, Ocak 29th, 2013

Geleneksel İslam anlayışında namaz Dinin direği olarak kabul edilir. Günümüzde ise ne yazık ki namazda diğer ibadetler gibi içi boş ritüel haline gelmiştir. Size göre Dinin direği nedir? Kuran inananlara temelde neyi emretmektedir? Sizin itikadınıza göre, insanlar ve cinler hangi durumda cennete, arafa veya cehenneme giderler?

Ak Parti Devletçileşiyor mu?

Perşembe, Ocak 24th, 2013

Kabine değişti, cumhuriyet tarihinin en başarılı iki bakanı Recep AKDAĞ ve Ömer DİNÇER görevlerinden neden alındılar? İç işleri bakanlığına Muammer GÜLER, Kültür ve turizm bakanlığına Ömer ÇELİK neden atandılar? Ak Parti kendisini var eden değişimci çizgisinden vazgeçip, devletçileşti mi?

namaz

Perşembe, Ocak 24th, 2013

Merhaba siz kuranda gecen sala kelimesini namaz olarak kullanmiyorsunuz genel olarak. bu meal de nisa suresi 103. ayeti yorumlar misiniz? siz nasil namaz kiliyorsunuz?

İslam, Mimari ve İslam Mimarisi

Perşembe, Ocak 24th, 2013

– İslam ile mimari arasındaki ilişki nasıldır? ” – İslam Mimarisi” ndeki yücelik, büyüklük bir nevi meydan okumanın temelinde ne yatar? – İslam’a uygun bir mimarinin, daha minimalist bir tavır takınması gerekmez mi? Saygılarımla..

Kibrin Nedenleri ve Kibirden Kurtulma Yolları

Perşembe, Ocak 24th, 2013

Hocam; Kibir Nedir? Kibrin nedenleri nelerdir? Kibirden kurtulmak için neler yapılmalıdır? Böyle insanlara ne gibi tavsiyelerde bulunusunuz. Selamlar

tebzir ve israf

Salı, Ocak 22nd, 2013

İki Kur’anî kavram: Tebzir ve israf nedir?

Mehmet Ali Birand meğer Kürt’müş

Pazar, Ocak 20th, 2013

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, NTV’de, Mehmet Ali Birand için, öldüğü gün şunu söyledi: Mehmet Ali Birand’dan, yanında çalışmadığım halde çok şey öğrendim. Ancak bugün öğrendiğim bir şey beni çok şaşıttı: Mehmet Ali Birand meğer Kürt’müş. Proğramda Mehmet Barlas da vardı ama herhangi bir yorum yapmadı. Nasıl eğerlendirmeli bu durumu? Mehmet Ali Birand’la […]

ölmeden önce ölmek

Pazar, Ocak 20th, 2013

Dinler neden insana “Ölmeden önce ölmeyi” tavsiye etmiştir. Siz bu sözden ne anlıyorsunuz?

Sayfalar: 1 2 Next
« Önceki Sorular

© 2019 İsmail Kazdal. Bütün hakları saklıdır.   RSS: Yazılar/Yorumlar   Altyapı: WordPress

Webmaster:eduman